3 Babicki Blackminton OPEN 2021

W sobotę 11 grudnia 2021 w Hali Sportowej GOSiR, kolejny raz odbył się międzynarodowy turniej blackmintona, rywalizowano świecącymi speederami, w ciemności oświetlonej specjalnymi lampami UV.
Turnieje blackmintona to unikarowe rozgrywki, które od 2012 r. jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce. W tym roku dodatkowo do rozgrywek singlowych dodane zostały gry podwójne. Była to zatem światowa premiera deblowych rozgrywek w blackmintonie.
Po zmroku, w całej hali wygaszono oświetlenie i rozpoczął się „3.Babicki Blackminton®OPEN 2021”. Zawodnicy z kilku klubów w Polsce oraz ze Słowacji walczyli o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV.

Najwyższe miejsca na podium w kategoriach deblowych wywalczyli: w deblu kobiecym -Tamara Lukcova/Dadulakowa Katerina (SVK); w deblu męskim – Nowogórski Artur (Warszawa POL)/Nowogórski Dariusz (Warszawa-POL); w deblu mix – Urbanik Marta(Szczecin- POL)/Wilkosz Wojciech (Brzeszcze-POL).
W rozrywkach siglowych ze złotego medalu w poszczególnych kategoriach wiekowych cieszyli się: Tamara Lukacova-SVK) – Women; Wojciech Wilkosz (Brzeszcze-POL)– Open; Sonik Oskar (Skawina-POL) – Juniors U14open; Bomirska Lidia (Lipków) -O60Women; Maliszewski Rafał (Konstancin Jeziorna-POL) -O40Male; Gawlak Piotr(Gorlice=POL) – O50Male.

Ponownie dobrze zaprezentowali się zawodnicy z klubu PACROSS Lipków, trenujący w Koczargach Starych i na kortach tenisowych Warszawianka. Zadanie było trudne, bo przyszło im się mierzyć z graczami od wielu lat startującymi w turniejach. Mimo to, zdobyli kilka medali. W grach podwójnych srebro wywalczyły panie: 1/Magdalena Miecznikowska (Zielonki); 2/Urszula Sieńko (Warszawa) w Deblu Kobiet, 3/Lidia Bomirska (Lipków) w Mikście. Brązowe medale zdobyli: 1/Krzysztof Adamczyk (Borzęcin) w kategorii Open Singiel; 2/Krystian Wojno (Warszawa) w Junior Singiel do 14 lat; 3/Joanna Trzcińska (Warszawa) i 4/Dominik Mróz (Londyn) oraz Andrzej Tracz (Warszawa) w Mikstach.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę.

Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które zaplanowane są pod koniec czerwca 2022 roku w Zagrzebiu w Chorwacji.

tekst: Lidia Bomirska, zdjęcia Mariusz Sawicki