Harmonogram wywozu odpadów na rok 2021

udostępnij

Harmonogram wywozu odpadów na rok 2021 jest już dostępny.

Terminy wywozu odpadów 2021

 

W 2021 r. zmieni się numeracja rejonów, a ich liczba wzrośnie do 20 rejonów z 10 rejonów obecnie obowiązujących. Częstotliwość odbioru poszczególnych frakcji została zachowana. Odpady zmieszane i bio odbierane będą co dwa tygodnie, a odpady w workach żółtych (plastik, opakowania wielomateriałowe, drobny metal), niebieskich (papier, tektura) i zielonych (szkło) co cztery tygodnie. Wersje papierowe harmonogramów dostarczone zostaną do mieszkańców w najbliższym czasie.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji w roku 2021 r. odbędzie się w soboty (w lutym i marcu) zgodnie z terminami wskazanymi w harmonogramach dla poszczególnych rejonów.


 

W trosce o środowisko harmonogramy zostały przygotowane w uproszczonej wersji oraz wydrukowane na papierze ekologicznym.

Papierami ekologicznymi nazywamy te, które wyprodukowane są w 100% z makulatury. Do produkcji 1 ryzy papieru „normalnego” czyli białego potrzebne jest ok. 7,5 kg drzewa. Tylko w Polsce zużywa się prawie 200 tys. ryz papieru dziennie! Dodatkowo na każdych 500 kartkach oszczędzamy około 50 litrów wody oraz 10 kWh energii. Papiery ekologiczne są już produkowane w nowoczesnych technologiach i praktycznie nie odbiegają jakościowo od średniej klasy papierów białych.


 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy kontaktować się z pracownikami:

Gminnego przedsiębiorstwa Komunalnego „Eko-Babice” sp. z o.o.:

tel. (22) 722-90-08
biuro@eko-babice.pl

 

Lub Referatu Ochrony środowiska Urzędu Gminy Stare Babice:

ros@stare-babice.pl

tel. (22) 722 90 06