Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym

18 września 2021 r. w Borzęcinie Dużym odbyła się uroczystość Jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym.
Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Anita Czerwińska, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, Związek OSP RP, jednostki OSP z terenu powiatu wraz ze swoimi sztandarami, przedstawiciele Kampinoskiego Parku Narodowego, duchowieństwo, rodziny strażaków oraz mieszkańcy.

Obchody 90-lecia rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie Dużym. Po mszy pododdziały przemaszerowały wraz z pocztami sztandarowymi do remizy OSP w Borzęcinie Dużym. Na placu przed remizą odbył się Uroczysty Apel, w czasie którego zasłużeni strażacy otrzymali wyróżnienia, odznaczenia i odznaki wysługi lat. Podczas uroczystości przekazano pojazd wielozadaniowy Polaris Ranger, do którego klucze odebrał Prezes OSP Jarosław Kuczyński. Zakup pojazdu został zrealizowany dzięki wspólnemu przeznaczeniu funduszy sołeckich 7 sołectw z gminy Stare Babice. W trakcie uroczystości otwarto i poświęcono nową część remizy, oraz wbito symboliczne gwoździe w tablicę pamiątkową.
Obchody 90-lecia OSP w Borzęcinie Dużym uświetnił występ Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Zbigniewa Załęskiego.
Pomimo deszczu i niesprzyjającej tego dnia pogody, nasi Druhowie dzielnie znosili te trudności, jak wiemy – prawdziwi Strażacy wody się nie boją.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście, rodziny Strażaków oraz  mieszkańcy mogli zwiedzić  jednostkę i obejrzeć odrestaurowany przez OSP pożarniczy pojazd Star 25.

Raz jeszcze, z okazji Jubileuszu 90-lecia, składamy wszystkim druhom z OSP Borzęcin Duży bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian zawsze otacza Strażaków i ich rodziny swoją opieką.