Komunikat w sprawie zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; }

Informujemy Państwa, że w kwietniu b.r. weszła w życie uchwała XVIII/179/2020 Rady Gminy Stare Babice z dnia 27 lutego 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty. W związku z tym obecnie w gminie Stare Babice zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przysługuje też dla osób kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Obecnie w gminie przysługuje zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości:

7 zł na miesiąc na mieszkańca właścicielowi posesji, na której zamieszkują osoby, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej;

2 zł miesięcznej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przypadającej na każdego członka rodziny wielodzietnej (posesja musi być zamieszkiwana przez minimum jednego z rodziców i trójkę dzieci).

2 zł na miesiąc za osobę zamieszkującą, która przysługuje właścicielom nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, położonymi na terenie gminy Stare Babice kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Aby skorzystać z wyżej wymienionych zwolnień z opłaty należy do urzędu gminy złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z uwzględnieniem części dotyczącej przedmiotowego zwolnienia. O wszelkich zmianach warunków mających wpływ na zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, uprawniony do jej otrzymania obowiązany jest powiadomić Wójta Gminy Stare Babice w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

Załącznik:

deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (od 04_2020 r.)