Komunikat Wójta Gminy Stare Babice

Szanowni Państwo,

dla nas wszystkich obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie jest łatwa. Rząd podjął szereg trudnych, ale koniecznych decyzji. Mam nadzieję, że zaproponowany pakiet pomocowy pomoże przetrwać drobnym przedsiębiorcom ten niezwykle trudny dla nich czas.

Jako osoba reprezentująca urząd, jestem otwarty na zastosowanie indywidualnych rozwiązań względem spłaty zobowiązań podatkowych dla Przedsiębiorców i Mieszkańców, którzy w wyniku pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Jak już Państwo doskonale wiecie, w funkcjonowaniu urzędu gminy wprowadzono liczne zmiany w trosce o bezpieczeństwo zarówno Państwa, jak i podległych mi pracowników. Nie mniej jednak urząd pracuje bez zakłóceń, zadania są realizowane terminowo i w pełnej ciągłości: między innymi podpisałem umowy z wykonawcami na remonty szatni w szkole w Starych Babicach i łazienek w szkole w Borzęcinie Dużym, a w Klaudynie trwa remont ul. Lutosławskiego. Nieprzerwanie trwają prace przy odwiercie ujęcia wody oligoceńskiej przy ul. Wieruchowskiej.   

Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację i konieczność reagowania na bieżące zmiany, zachęcam do śledzenia strony internetowej urzędu www.stare-babice.pl i naszego profilu na facebooku: Gmina Stare Babice, a także wzajemnego informowania się poza siecią.

Zdrowie Państwa i Państwa najbliższych jest najważniejsze, dlatego bądźmy jako społeczeństwo odpowiedzialni  i solidarni w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Oczywiście cały czas powinniśmy stosować się do zasad higieny. Wykażmy też maksymalną ostrożność minimalizując kontakty i spotkania. Nie wiem ile czasu będą trwać środki ostrożności, ale musimy przygotować się na wprowadzenie długoterminowych ograniczeń. Obserwując rozwój sytuacji na świecie – dwa tygodnie nie są wystarczające do opanowania kryzysu epidemicznego. Dlatego całym sercem zachęcam do współodpowiedzialności i przyłączenia się do akcji #zostanwdomu, tam gdzie to możliwe.

Dziękuję wszystkim, którzy wzajemnie sobie pomagają, organizując sąsiedzkie wsparcie. Szczególne podziękowania kieruję do sołtysów, druhów z naszych OSP, Widzialnej Ręki Stare Babice, podległych mi jednostek i pracowników UG, za otwartość, życzliwość i dobrą wolę.

Pamiętajmy, że kiedyś ta pandemia będzie miała swój koniec, wykażmy maksimum zrozumienia i wzajemnej troski o siebie i naszych Seniorów, tak abyśmy wyszli z tego kryzysu wzmocnieni jako społeczność.

W tych niełatwych dniach, życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności.

 

Z wyrazami szacunku,

Sławomir Sumka

Wójt Gminy Stare Babice