Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis oraz uroczyste wręczenie nagrody BABINICZ 23.06.2024r.

Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis oraz uroczyste wręczenie nagrody BABINICZ
Sławomir Sumka Wójt Gminy Stare Babice oraz Janusz Czaja – Dyrektor Domu Kultury Stare Babice serdecznie zapraszają w dniu 23 czerwca br. na koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Bernarda Chmielarza oraz uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz”.
Koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Bernarda Chmielarza rozpocznie sezon letni w Starych Babicach pn. „Kulturalne lato” oraz uświetni wręczenie prestiżowej nagrody „Babinicz” osobie zasłużonej w gminie i działającej na rzecz społeczności lokalnej.

Koncert z pewnością spodoba się szerokiej publiczności, a w szczególności melomanom, którzy cenią sobie lekki gatunek muzyki jakim jest operetka i musical. Z estrady popłyną najpopularniejsze hity operetkowe i musicalowe wszech czasów. To muzyczna podróż do krainy pełnej dowcipu, intryg, miłości, czarujących kobiet i przystojnych gentelmanów. Koncert zostanie przygotowany i zrealizowany na najwyższym poziomie, o który Filharmonia Pomorska dba nade wszystko.
W gronie solistów wystąpią:
• Dorota Nowak – sopran liryczny
• Roksana Korban – sopran
• Nazarii Kachala – tenor
• Łukasz Lenart – baryton
Koncert zostanie okraszony komentarzem konferansjerów, w których role wcielą się – Beata Bobińska i Ernest Żórawski. Całość połączona z umiejętnościami wokalnymi, talentem aktorskim solistów, gra świateł, rozmaitością strojów stworzy barwne i niezapomniane widowisko. Z estrady popłyną chwytające za serce melodie z operetek takich jak Kraina Uśmiechu, Księżniczka Czardasza, z musicali Upiór w Operze, Evita, nie zabraknie przebojów z filmów oraz polskich piosenek wykonywanych przez Seweryna Krajewskiego, czy Zbigniewa Wodeckiego.

Koncert odbędzie się w plenerze i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców gminy Stare Babice.
Organizatorzy:
• Gmina Stare Babice
• Dom Kultury Stare Babice

Patronat medialny:
• Gazeta Babicka
KONCERT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
UWAGA!!!
W przypadku złych warunków atmosferycznych uroczystość zostanie przeniesiona do hali sportowej GOSiR w Zielonkach – Parceli przy ul. Południowej 2B.