Maseczka dla Mieszkańca

Maseczka dla Mieszkańca

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, Gmina Stare Babice, kontynuując dotychczasowe działania, zamówiła 20 000 sztuk maseczek ochronnych wielorazowego użytku (pod warunkiem właściwej dezynfekcji) z myślą o mieszkańcach.

Akcja „Maseczka dla Mieszkańca” jest jednym z elementów gminnej profilaktyki przeciw rozprzestrzenianiu się epidemii.

Zamówienie dotyczące maseczek ochronnych jest w trakcie realizacji, każde gospodarstwo domowe otrzyma ilość maseczek zgodną z danymi dotyczącymi ilości osób wykazanych w „deklaracji śmieciowej”.

Maseczki ochronne zostaną odpowiednio zapakowane wraz z kartą informacyjną dotyczącą ich używania i dostarczone do Państwa skrzynek pocztowych.

O dacie dystrybucji w poszczególnych częściach gminy będziemy informować na bieżąco.

Pierwsza część maseczek ochronnych trafi do Państwa pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego.

Stosowanie maseczek wspomaga przeciwdziałanie zakażeniu koronawirusem. Należy jednak pamiętać, że nie zabezpieczają one w 100% przed wirusem. Przede wszystkim niezbędne jest stosowanie podstawowych, zalecanych środków ostrożności, w szczególności zachowanie odległości około 2 metry od innych osób oraz częste mycie rąk.

Wszystkie działania podejmowane przez władze gminy, mają na celu najwyższe dobro: Państwa zdrowie i życie, które jest bezcenne. Bądźmy razem w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach.