Mikołajki jak z bajki!

Za nami niezapomniane, bajkowe popołudnie w klimacie Bożego Narodzenia.
8 grudnia odbyły się tradycyjne, gminne mikołajki dla małych i dużych. Spotkaliśmy się z Mikołajem i jego ślicznymi Śnieżynkami, mieszkańcami Krainy Bajek i zabawnymi Elfami. Cudowna pogoda i świąteczna atmosfera przeniosły nas do Krainy Bożego Narodzenia!

 

Mieszkańców ze sceny powitał wójt gminy Sławomir Sumka, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i życzył najmłodszym dużo radości. Wszystkie dzieci obdarowane zostały przez  Mikołaja upominkami: świątecznymi lizakami ufundowanymi przez Urząd Gminy, różnorodnymi maskotkami od Domu Kultury Stare Babice, oraz pysznymi owocami od sponsora – Hurtowni Warzyw i Owoców „Bukat” Grzegorz Bukato. Każde dziecko miało okazję porozmawiać ze św. Mikołajem i wykonać pamiątkowe zdjęcie. Zabawne Elfy bawiły się z najmłodszymi, a Anna i Elsa z Krainy Lodu zaśpiewały piosenki znane wszystkim dzieciom. Najmłodsi spędzili czas w świątecznej akademii inspiracji, gdzie własnoręcznie mogli zrobić choinkowe ozdoby, dekoracje i świeczniki.

Mieszkańcy gminy chętnie korzystali ze świątecznego kiermaszu, gdzie była okazja do zapełnienia swoich świątecznych worków z prezentami, a także zaopatrzenia się w regionalne wyroby – miody, soki oraz sery i pieczywo. Wystawcy sprzedawali świąteczne rękodzieło, biżuterię, choinkowe ozdoby i wypieki. Na stoisku Przedszkola w Bliznem Jasińskiego pierniczki zrobione przez dzieci sprzedały się w rekordowym tempie. Pod namiotem Koła Gospodyń Wiejskich z Wojcieszyna można było rozgrzać się bezpłatną herbatą i kawą.

O godzinie 18:00 przed urzędem gminy nastąpiło tradycyjne rozświetlenie choinki, którego dokonali wspólnie wójt gminy Sławomir Sumka oraz jego zastępca – Tomasz Szuba. Chwilę później nad babickim parkiem nocne niebo rozświetliły fajerwerki, w tym roku z uwagi na zwierzęta – bardziej ciche. Pokaz ogni wzbogaciła piękna muzyka, w rytm której feeria świateł tańczyła na niebie.