Nowy autobus szkolny dla SP w Starych Babicach

Nowy autobus szkolny zastąpi wysłużony pojazd z 2007 r. i będzie przeznaczony na potrzeby dowozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Starych Babicach. Producentem pojazdu bazowego jest również Iveco, autobus posiada silnik wysokoprężny o mocy 207 kM i automatyczną skrzynię biegów.

Zakup został sfinansowany z budżetu Gminy i ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze autobusy dla szkół” w kwocie 300 000 zł, łączna wartość wyniosła 790 631,70 zł brutto.

Co ma nowy pojazd a czego nie posiadał dotychczas używany? Są to przede wszystkim dwa niezależne systemy klimatyzacji, pierwszy dla przedziału kierowcy, drugi dla przedziału pasażerskiego, system ogrzewania postojowego, przyciemniane szyby, pełne oświetlenie wewnętrzne i podświetlenia wielu elementów, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane i wygodne fotele, dobrej jakości tapicerka, wyciszony przedział pasażerski, miejsce do przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku wraz z windą do jego obsługi, system audio video w tym dwa monitory w przedziale pasażerskim, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, kamery wspomagające kierowcę podczas manewrów, dodatkowy hamulec, tylne zawieszenie na poduszkach powietrznych  i wiele innych elementów, które przyczynią się do poprawy komfortu uczniów przede wszystkim podczas podróży do i ze szkoły.

Gmina Stare Babice pozyskała także środki na kolejny autobus szkolny w kwocie 500 000 zł, który ma być przeznaczony na potrzeby dowozu uczniów do Szkoły Podstawowej w Koczargach Starych i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym. Środki na zakup są zaplanowane w tegorocznym budżecie i planujemy w niedługim czasie rozpocząć procedurę zakupową pojazdu. Takie działanie pozwoli na częściowe uniezależnienie się od zewnętrznych usług i zapewni możliwość większego dostosowania się do potrzeb naszych uczniów w zakresie dowozu.

Zadanie pn. „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Stare Babice” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego