Opaski telemedyczne SiDLY dla Mieszkańców – w dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia

Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny – nawet gdy opiekun jest daleko. Opaska telemedyczna posiada aktywną kartą SIM i zawiera na obudowie jeden przycisk, po naciśnięciu którego, użytkownik nawiązuje połączenie z dyspozytorem centrum teleopieki. Przycisk SOS jest oznaczony alfabetem Braille’a. Opaska monitoruje funkcje życiowe użytkownika i wyposażona została m. in. w przycisk SOS, detektor upadków i funkcję lokalizacji. Opaska posiada połączenie z telecentrum, w którym pracują ratownicy. W sytuacji upadku lub wciśnięcia przycisku SOS podejmują oni natychmiastową interwencję by udzielić pomocy użytkownikowi opaski.

Pierwsi użytkownicy bezpłatnych opasek telemedycznych podpisali już dwuletnie umowy w ramach Programu Usług Teleopiekuńczych.

W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia do programu usług teleopiekuńczych, do wyczerpania opasek.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie i otrzymaniem teleopaski  prosimy o wypełnienie i złożenie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach (ul. Rynek 21) następujących załączonych dokumentów:

Wszelkie informacje znajdą Państwo w załączonych dokumentach, a w razie pytań – informacje można uzyskać kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 722 90 11 wew. 230.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu: Program Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice”