Plogging czyli jak być Fitt i Eko jednocześnie !

Punktualnie o godzinie 12:30 przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach drużyna Biegowa Stare Babice Biegają ruszyła w kierunku Łosiowych Błot w ramach akcji o nazwie Plogging. Inicjatorami akcji na naszym terenie byli Mieszkańcy Gminy Stare Babice, Anna Goncerzewicz i Radomił Maślak.

Jako ojca idei ploggingu uznaje się szwedzkiego działacza na rzecz ekologii Erika Ahlstroma. Po przeprowadzce do Sztokholmu stolicę Szwecji uznał za jedno wielkie wysypisko śmieci. Po kilku tygodniach wpadł na pomysł aktywnego sprzątania okolicy, w który zaangażował znajomych. Z połączenia szwedzkiego słowa „plocka” (zbierać) i angielskiego joggingu powstał plogging.

W tą ogólnoświatową akcję włączyli się też biegacze z naszego lokalnego teamu.

Już u zbiegu ul. Decowskiego i ul. Sikorskiego mieliśmy pełnych kilka worków śmieci. Ostatecznie uzbierano ponad 15 worków o 120 litrów pojemności każdy. Akcję wsparł Urząd Gminy w Starych Babicach dostarczając worki, rękawiczki oraz zapewniając wywóz nieczystości.

Wkrótce planujemy kolejne odsłony akcji. Warto robić przyjemne z pożytecznym.

Dziękujemy !

Drużyna Stare Babice Biegają”

Plogging, czyli jak być jednocześnie Fit i Eko!

Punktualnie o godzinie 12:30 przy Szkoła Podstawowa im.Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach drużyna biegowa Stare Babice Biegają ruszyła w kierunku Łosiowych Błot w ramach akcji o nazwie Plogging. Inicjatorami akcji na naszym terenie byli Mieszkańcy Gminy Stare Babice, Anna Goncerzewicz i Radomił MaślakJako ojca idei ploggingu uznaje się szwedzkiego działacza na rzecz ekologii Erika Ahlstroma. Po przeprowadzce do Sztokholmu stolicę Szwecji uznał za jedno wielkie wysypisko śmieci. Po kilku tygodniach wpadł na pomysł aktywnego sprzątania okolicy, w który zaangażował znajomych. Z połączenia szwedzkiego słowa "plocka" (zbierać) i angielskiego joggingu powstał plogging. W tą ogólnoświatową akcję włączyli się też biegacze z naszego lokalnego teamu. Już u zbiegu ul. Decowskiego i ul. Sikorskiego mieliśmy było zebranych kilka worków śmieci. Ostatecznie uzbierano ponad 15 worków o 120 litrów pojemności każdy. Akcję wparł Urząd Gminy Stare Babice dostarczając worki, rękawiczki oraz zapewniając wywóz nieczystości. Wkrótce planowane są kolejne odsłony akcji. Warto robić przyjemne z pożytecznym. Dziękujemy!

Opublikowany przez GOSiR Stare Babice Poniedziałek, 9 marca 2020