Plogging na Łosiowych Błotach

Lubisz biegać w lesie i chciałbyś by było w nim czysto? My też! Dlatego w niedzielę, 8 marca, zapraszamy na wspólną akcję miłośników biegania i nordic walkingu „Plogging na Łosiowych Błotach”. Plogging to bieganie ekologiczne, polegające na zbieraniu napotkanych śmieci. Zabieramy ze sobą worki, zakładamy rękawice i heja do lasu! Uprzątniemy nasze ścieżki biegowe, przydrożne rowy i ich okolice z porzuconych zimą śmieci. Przy okazji będzie okazja by pogadać i wzajemnie się poznać, a być może dołączyć na stałe do ekipy SBB :-).

Spotykamy się na parkingu przed Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza, ul. Polna 40, Stare Babice, o godzinie 12.30. Całą grupą biegniemy w stronę Łosiowych Błot. Tam dzielimy się na podgrupy i przeczesujemy szlaki, dróżki i zarośla. Wszystko w spokojnym tempie, bo celem jest tym razem uprzątnięcie lasu a nie zrealizowanie interwału.

Przewidywany czas: 1.5 godziny. Przewidywany dystans – około 10 km.
Co zabrać ze sobą: strój biegowy dostosowany do pogody dnia, oraz rękawiczki (których nie żal zużyć).

Inicjatorem wydarzenia jest drużyna Stare Babice Biegają. Gmina Stare Babice dostarczy worki na śmieci, a następnie zapewni ich odbiór.
Zadbajmy o miejsce w którym biegamy!