Pomagamy Ukrainie – zestawy pościeli dla uchodźców

Dzięki staraniom władz naszej gminy pozyskaliśmy zestawy fabrycznie nowych kołder i poduszek oraz podkłady na materace.  Zostały one przekazane nieodpłatnie i dostarczone na własny koszt przez firmę Trendsetter Home Furnishings Limited z Estonii. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich osób, uchodźców z Ukrainy Pani Claire Watkin, dzięki której dobroczynności i wielkiemu sercu możemy służyć pomocą potrzebującym.

Przekazane dary zostały rozlokowane w magazynach GOSiR Stare Babice w Zielonkach-Parceli oraz Stacji Uzdatniania Wody w Borzęcinie Dużym. Dziękujemy za ogromny wkład pracy przy rozładunku dwóch tirów z towarem oraz pomoc logistyczną GPK Eko-Babice – Działowi Komunalnemu oraz Działowi Eksploatacji Sieci, w szczególności  p. Michałowi Jaworskiemu i p. Tomaszowi Sulińskiemu.
Wszystkie produkty jakie otrzymaliśmy są nowe, mogą być używane bez poszew i można je prać w pralce.

Nasza gmina jest dystrybutorem produktów na terenie powiatu i Warszawy. Produkty wydawane są dla potrzebujących przez GOSiR Stare Babice w Zielonkach-Parceli.
Do tej pory przekazaliśmy już zestawy kołder i poduszek gminie Kampinos i
Stowarzyszeniu Bezpieczne Niebo.
Dziś 15 marca – 500 zestawów kołder i poduszek zostało przekazanych przez Wójta Gminy Stare Babice Sławomira Sumkę Dzielnicy Bielany, na ręce Burmistrza Grzegorza Pietruczuka i jego zastępcy Włodzimierza Piątkowskiego, w obecności Prezesa GPK Eko-Babice Sp. z o.o Marcina Łasińskiego. Burmistrz Dzielnicy Bielany zadeklarował, że część z przekazanych produktów trafi do Dobrego Miejsca – Katolickiego Centrum Kultury w Warszawie przy ul. Dewajtis 3, oraz do innych punktów gdzie tworzone są nowe miejsca dla uchodźców z Ukrainy.