Pomóżmy rodzicom Gabrysi zawalczyć o jej życie!

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa, ludzi życzliwych, wyrozumiałych, darczyńców dobrej woli i dobrego serca, z ogromną prośbą, o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie – terapię genową miesięcznej Gabrysi Dorockiej, za ponad 9 mln złotych.
Gabrysia, jest córką mieszkańca naszej gminy. Rodzice dziewczynki, byli szczęśliwymi rodzicami,
w czasie, w którym wydawałoby się, że nic złego nie powinno mieć miejsca, otrzymali druzgocącą wiadomość, jakiej żaden rodzic by nie udźwignął. Gabrysia jest śmiertelnie chora, musi zacząć leczenie, by żyć…
Schorzenie: SMA 1- Rdzeniowy zanik mięśni, to rzadka choroba genetyczna, która doprowadza do stopniowego zaniku mięśni odpowiedzialnych za ruch oraz biorących udział w oddychaniu
i przełykaniu. Nieleczona, prowadzi do śmierci przed 2 rokiem życia. Obecnie w Polsce jest około 1000 osób chorych na SMA 1, a ich rokowanie poprawiło się od czasu pojawienia się w 2016 roku pierwszego skutecznie działającego leku. Poważnym problemem w zastosowaniu terapii jest jednak jej ogromna cena i konieczność kontynuacji leczenia przez całe życie pacjenta.
Choroba, każdego dnia zabiera Gabrysi siły i szanse na samodzielne życie. Ogromny strach o życie dziewczynki, to obecnie codzienność jej rodziców. Ratunkiem jest jedynie terapia genowa, zwana najdroższym lekiem świata.
Rodzina dziewczynki, robi wszystko, co może zrobić dla zdrowia Gabrysi, podjęli się uruchomienia zbiórki, założyli grupę „Licytacje dla Gabrysi”. Zbiórka prowadzona jest przez Fundację Siepomaga, link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/gabrysia-sma.
Fanpage na platformie Facebook @licytacjedlagabrysi, link do licytacji: https://www.facebook.com/groups/licytacjedlagabrysi.
Proszę Państwa, o wsparcie dla tej rodziny, w tak trudnej i kosztownej walce z chorobą dziecka.
Myślę, że zebranie tak dużej kwoty na leczenie Gabrysi powiedzie się tylko wtedy, gdy każdy podejmie decyzję i przekaże na licytację bądź wpłaci do skarbonki, tyle ile może.
Dzięki Wam, SMA 1 może już nie być wyrokiem śmierci dla Gabrysi!
Pomóżmy rodzicom Gabrysi zawalczyć o jej życie!
Wszelkie wpłaty należy kierować za pośrednictwem zbiórki na siepomaga.pl.
Pamiętajmy, że pojedyncze akty dobroci wspólnie tworzą wielkie dobro. Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą, ratujmy zdrowie chorych.
Proszę, o nagłośnienie i promowanie w Państwa mediach zbiórki dla Gabrysi Dorockiej. W swoim otoczeniu, wśród znajomych, przekażcie tą prośbę dalej. W najbliższym czasie podczas wydarzeń gminnych, w tym podczas Mikołajek i Kiermaszu Świątecznego, 5 grudnia, w godzinach 14-18,
na Rynku w Starych Babicach oraz na wszystkich gminnych Eko Targach będzie prowadzona zbiórka na rzecz Gabrysi.
Już dziś, dziękuję i składam wyrazy wdzięczności wszystkim sponsorom , darczyńcom, instytucjom
i osobom prywatnym, które do tej pory przyłączyły się do zbiórki i które tak czynnie wpierają biorą udział w licytacjach na leczenie Gabrysi. Rodzicom i małej Gabrysi przekazuję, że razem wygramy tę bitwę.
Sławomir Sumka
Wójt Gminy Stare Babice