Rusza Akcja #MojaPamiątka – projekt skierowany do seniorów

Projekt skierowany jest do seniorów. Jego celem jest stworzenie z wspomnień wielkiej opowieści o Polsce XX wieku. Nadesłane prace będą częścią wystawy Muzeum Historii Polski planowanej na 2021 r.

Akcję #MojaPamiątka organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

By wziąć udział w projekcie należy wysłać do organizatora albumy, pamiętniki, eseje, materiały video. 

Prace należy wysyłać do 30 czerwca 2020 r. na adres: mojapamiatka@muzhp.pl lub dostarczyć w formie materialnej na adres: Muzeum Historii Polski, ul. Mokotowska 35, 00 -560 Warszawa

Organizatorzy zachęcają do opisywania: historii rodzinnych z czasów II wojny światowej, trudności życia codziennego w PRL, spotkania z Janem Pawłem II czy czasów „Solidarności” oraz działalności w opozycji antykomunistycznej.

Harmonogram akcji

•         25 kwietnia 2020 r. – inauguracja projektu,

•         30 czerwca 2020 r. – termin nadsyłania prac,

•         Październik 2020 r. – prezentacja wyników akcji, przedstawienie wybranych prac i ich autorów,

•         2021 r. – wystawa Muzeum Historii Polski zrealizowana na podstawie prac konkursowych.

Szczegóły akcji na stronie projektu: mojapamiatka.muzhp.pl.

Źródło:

www.gov.pl

Drodzy Państwo,

przy tej okazji, z przyjemnością informujemy, iż Urząd Gminy Stare Babice planuje nagrać film dokumentalny na temat historii, która działa się na terenach gminy i jej bliskich okolicach. Zapraszamy Państwa do współpracy.

Prosimy o zachowanie swoich pamiątek na potrzeby naszego wspólnego filmu. Poszukujemy osób, które są w stanie opowiedzieć o tej ciekawej, acz trudnej przeszłości, dotyczącej czasów II Wojny Światowej oraz Powstania Warszawskiego. Pragniemy zapisać Państwa opowieści dla potomnych, aby kolejne pokolenia mogły się o nich dowiedzieć słuchając/oglądając Was.

Prosimy o przekazanie tej informacji swoim rodzicom, dziadkom, pradziadkom. Zgłoszenia przyjmujemy na adres e-mail: rks@stare-babice.pl oraz telefonicznie 22 730 80 40/22 730 80 30.

To bardzo ważny projekt dla naszej małej i dużej ojczyzny, do którego serdecznie Państwa zapraszamy.