Za nami pierwsze tygodnie akcji „Lato w Gminie 2021″

W zajęciach organizowanych podczas pierwszego turnusu półkolonii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym uczestniczyło 65 dzieci.
Przez dwa tygodnie szkoła tętniła życiem przez 9 godzin dziennie. Odbywały się zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne i kulinarne.  
Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy naukowe i pokazy cyrkowe, ze szczególnym udziałem Brzuchomówcy. Dzieci poznawały Azję podczas warsztatów podróżniczych i poszukiwały skarbu w grze terenowej. Przyjeżdżali do szkoły artyści z przedstawieniami teatralnymi i animatorzy z zajęciami profilaktycznymi. Chętne dzieci miały możliwość skorzystania z badań prowadzonych przez fizjoterapeutów w kierunku wad postawy oraz brać udział w rehabilitacji. Podczas zajęć można było tworzyć prace przestrzenne z drewna, czy pod okiem animatora, wykonać ozdobną świeczkę.
tekst: Justyna Szczepanik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym.

 

 

Niebawem przedstawimy relację z półkolonii w ramach „Lata w Gminie 2021” w Szkole Podstawowej w Koczargach Starych, które trwają do 16 lipca.

Atrakcje i zajęcia dla dzieci realizowane są m.in. przez Urząd Gminy Stare Babic, Dom Kultury Stare Babice, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Babice.