31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Stare Babice

udostępnij

29 stycznia 2023 roku odbył się kolejny, już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to coroczne wielkie wydarzenie, podczas którego cały świat za inicjatywą Jurka Owsiaka wspiera zakup niezbędnego sprzętu do szpitali. W Polsce nie ma szpitala, w którym sprzęt nie byłby oznakowany serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Jeden ze sztabów WOŚP mieścił się W Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach-Parceli. Wspólne granie z Wielką Orkiestrą rozpoczęto o godzinie 15.00.

Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka od porannych godzin na terenie całej gminy wraz z wieloma wolontariuszami kwestował z puszką WOŚP, zachęcając Mieszkańców do wspólnego działania w zbiórce, a w Domu Kultury uświetnił wydarzenie krótkim przemówieniem.

Scena Sali Widowiskowej Domu Kultury gościła wielu uzdolnionych artystów, którzy zapewnili wszystkim przybyłym wspaniałą zabawę i rozrywkę. Koncerty oraz wystąpienia taneczne były bardzo różnorodne. Ponadto w bibliotece oraz holu Domu Kultury odbywały się liczne kiermasze, warsztaty oraz gry. Każdy z przybyłych znalazł coś dla siebie. Ponadto licytacjom nie było końca. Przypominamy, że w tym roku Wójt Gminy Stare Babice na licytację podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawił grę w tenisa stołowego, zachęcamy do licytacji pod linkiem:

https://allegro.pl/oferta/gra-w-tenisa-stolowego-z-wojtem-gminy-stare-babice-13187814545

Wydarzenie zakończyło się fantastycznym koncertem zespołu JUNK HUSTLER, zaś po wszystkim można było zobaczyć – jak zawsze wzruszające i dodające nadziei oraz otuchy – światełko do nieba.

Niech hasło przewodnie tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” przyświeca nam aż do kolejnego wydarzenia WOŚP, bo przecież GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!