O GMINIE

Gmina Stare Babice to zaciszny i malowniczy obszar, zamieszkały przez około 19 tys. mieszkańców.

Tylko 16 kilometrów od centrum Warszawy, a świat zupełnie inny. Wielkomiejski zgiełk już tu nie dociera. Wokół lasy i pola, a jednocześnie nowoczesna infrastruktura. To Gmina Stare Babice, jedna z najnowocześniejszych gmin wiejskich w Polsce.
Położona w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego gmina może się pochwalić rozwiniętą infrastrukturą drogową i komunalną. Blisko 100 procent mieszkańców gminy ma dostęp do wodociągów i kanalizacji obsługiwanej przez w pełni przyjazną dla środowiska oczyszczalnię ścieków.
Nie ma tu wielkiego przemysłu, za to jest dużo zieleni i jeden z największych Parków Narodowych w Polsce. Nowoczesne przedszkola i szkoły, duża ilość obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych sprawiają, że są tu idealne warunki do codziennego życia. Przy każdej placówce oświatowej znajduje się nowoczesne boisko, hala sportowa i plac zabaw. Z myślą o najmłodszych we wszystkich babickich szkołach gmina finansuje dodatkowe godziny nauki języka angielskiego, niemieckiego, matematyki i wychowania fizycznego.
Dom Kultury z salą widowiskową na 350 osób i Scena Letnia w babickim parku dają możliwość tworzenia świetnych wydarzeń kulturalnych, imprez rodzinnych, koncertów i eventów specjalnych.
Stare Babice to też świetne miejsce na jednodniowe wypady z zatłoczonej Warszawy.
Sieć dróg rowerowych powiększająca się z każdym rokiem, leśne ścieżki edukacyjne i rekreacyjne to coś co przyciąga mieszkańców stolicy do naszej gminy. Pasjonaci historii też znajdą coś dla siebie. To tu znajdują się pozostałości Transatlantyckiej Radiotelegraficznej Centrali Nadawczej – przedwojennej największej tego typu instalacji na świecie. Bogata historia tego przedpola Warszawy to również liczne miejsca zbrojnych potyczek i niestety wiele małych i większych cmentarzy wojennych.
Dla swoich mieszkańców gmina wprowadza innowacyjne ułatwienia, zarówno w kontakcie z Urzędem Gminy jak i w codziennym życiu. Aplikacja na smartfony pozwala mieszkańcom załatwić większość urzędowych spraw bez wychodzenia z domu, a także w prosty sposób powiadomić odpowiednie służby o zdarzeniach, które budzą niepokój mieszkańców.
To wszystko sprawia, że z każdym rokiem powiększa się liczba mieszkańców tej zielonej i nowoczesnej gminy, którzy chętnie przenoszą się tu z Warszawy, nie rezygnując z zalet bliskości stolicy.
Stare Babice – tu warto żyć.