Dofinansowanie do kastracji/sterylizacji/chipowania zwierząt

Dofinansowanie do kastracji/sterylizacji zwierząt

Gmina Stare Babice przyznaje dofinansowanie na zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów właścicielom zamieszkującym na terenie gminy.

Zainteresowani właściciele zwierząt powinni zgłosić się do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Stare Babice celem uzyskania skierowania na wykonanie zabiegu. Skierowanie obowiązuje w gabinecie weterynaryjnym, z którym Gmina ma zawartą umowę w danym roku kalendarzowym.


Dofinansowanie do chipowania zwierząt

Gmina Stare Babice w 100 % pokrywa koszt elektronicznego znakowania (chipowania) zwierząt właścicielskich. Dofinansowanie skierowane jest dla mieszkańców gminy Stare Babice. Co bardzo ważne chip jest rejestrowany przez lekarza weterynarii w międzynarodowej bazie danych zwierząt oraz ich właścicieli – SAFE-ANIMAL. Oznacza to, że właściciel zwierzęcia nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z rejestracją chipa oraz nie musi pamiętać o samodzielnej rejestracji danych.

Zainteresowani właściciele zwierząt powinni zgłosić się do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Stare Babice celem uzyskania skierowania na wykonanie chipowania. Skierowanie obowiązuje w gabinecie weterynaryjnym, z którym Gmina ma zawartą umowę w danym roku kalendarzowym.

Chipując zwierzę mamy większą szansę na jego odnalezienie, zaś zwierzęciu oszczędzamy stres związany z rozłąką i ograniczamy ryzyko trafienia do schroniska.