Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna-Radiostacja Babice

Stowarzyszenie Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza przy współfinansowaniu ze środków Powiatu Warszawskiego Zachodniego stworzyli aplikację mobilną – Przewodnik po Radiostacji Babice na system Android.

Aplikacja do pobrania >>>tutaj <<<

Sklep Google Play: Przewodnik Radiostacja Babice

Przewodnik Radiostacja Babice to kompleksowe narzędzie, które przeniesie nas w czasy II RP. Dzięki niemu poznacie jedną z największych inwestycji przedwojennej Polski – Transatlantycką Centralę Radiotelegraficzną.

Radiostacja wybudowana w latach 1921-1923, połączyła Polskę z całym światem.

Aplikacja mobilna w przystępny sposób opowie wam historię od momentu wybudowania Radiostacji, aż po czasy obecne. Każdy z dwunastu przystanków na trasie wycieczki opatrzony jest unikatowymi zdjęciami.

Aplikacja, umiejscawia na historycznej mapie punkty, które możemy z większym bądź mniejszym trudem odnaleźć po dziś dzień w terenie.

Mimo, iż w nawigacji widzimy mapę historyczną, to punkt współrzędnych GPS wskazuje nasze realne położenie. W ten sposób, możemy zwiedzić w lesie Bemowskim fundamenty 10 olbrzymich wież, ruiny budynku radionadawczego oraz osiedle Boernerowo.

Wszystkie materiały, udostępnione w aplikacji pochodzą ze zbiorów własnych Stowarzyszenia Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza oraz z książki „Dzieje Urzędu Radiotelegraficznego – Babice/Boernerowo„.

Książka Dzieje Rzędu RT Babice

„Projekt współfinansowany z budżetu Powiatu Warszawskiego-Zachodniego
w ramach dotacji na dofinansowanie realizacji zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury i sztuki oraz ochrony dóbr kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego.”