7 lutego odbyło się Spotkanie Noworoczne dla Seniorów

udostępnij

7 lutego 2020 r. odbyło się, tradycyjne już, Spotkanie Noworoczne dla Seniorów. Uroczystości takie mają miejsce zawsze na początku nowego roku kalendarzowego, a że jest to w okolicy Dnia Babci i Dnia Dziadka, więc w naturalny sposób wydarzenia te zostały ze sobą połączone.

Na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice po oficjalnych życzeniach złożonych przez wójta Sławomira Sumkę, przewodniczącego Rady Gminy Henryka Kuncewicza, starostę naszego powiatu Jana Żychlińskiego i dyrektor GOPS Alicję Napurkę wystąpiły dzieci z klasy „O” ze szkoły w Zielonkach-Parceli.
Andersenowska baśń „Królowa Śniegu” została opracowana i wyreżyserowana przez nauczycielki i wychowawczynie najmłodszych uczniów w sposób tak profesjonalny, że aż trudno uwierzyć, iż jest to tylko ich jedno z wielu zajęć, jakie ze swoimi wychowankami te niezwykłe osoby prowadzą. Warto wymienić je w tym miejscu. Podziękowania i ukłony należą się: Edycie Zając, Karolinie Leszczyńskiej, Oldze Szytniewskiej, Martynie Szatan, Monice Chrzanowskiej, Annie Musiał, Ewie Jaworskiej, Marzenie Leszczyńskiej, Annie Sakowskiej oraz Marcinowi Ćmielowi. Wielki ukłon został wysłany w stronę rodziców dzieci za zaangażowanie w uroczystość i ich przygotowanie. Najgorętsze brawa dostali oczywiście sami artyści.
Drugim punktem programu były „Tańce w kręgu” przygotowane przez Ewelinę Michalik wspólnie z grupą Seniorów. Zaprezentowane zostały układy do muzyki z różnych stron świata: z Irlandii, Polski, Macedonii, Izraela, Portugalii i ze Stanów Zjednoczonych.
Zajęcia tej grupy odbywają się w Klubie Mieszkańca w Starych Babicach i w Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dużym. Pani Ewelina zachęca, aby osoby, które chcą i lubią tańczyć, dołączyły do tych niezwykle energicznych uczestników.
Ciekawym wydarzeniem wieczoru był koncert Antoniego Adamskiego, który zagrał na ustnej harmonijce. Muzyk otrzymywał już nagrody i oklaski nie tylko na scenach w Polsce, ale i za granicą.
Pan Antoni Adamski jest dwukrotnym mistrzem Polski grającym na harmonijce ustnej i laureatem dwóch wyróżnień na Festiwalu Europejskim.
Dziś nadeszła pora na Babice.
Spotkania Seniorów od roku wzbogacane są występami Zespołu Bez Nazwy, którzy tym razem w zabawny sposób przedstawił utwór Józefa Ignacego Kraszewskiego „Dziad i baba”. W skład grupy wchodzą: Irena Janowska-Woźniak, Anna Czajkowska, Marianna Kosińska, Maria Parlińska, Karol Gałecki, Piotr Goraj oraz Stanisław Malinowski. Grupę przygotował Mateusz Kalinowski, który jest specjalistą ds. animacji kultury w Domu Kultury.
Na zakończenie części artystycznej wystąpił zespół „Sami Swoi” z Borzęcina Dużego z prowadzącą zespół Zofią Lasocką i grającym na akordeonie Janem Jaworskim.
Druga część spotkania składała się z poczęstunku i zabawy tanecznej przy dźwiękach BabiCapeli.

Prowadzący spotkanie – Alicja Napurka i Bogdan Zubkowicz zaprosili także wszystkich gości wieczoru na spotkania Klubu Seniora „Nadzieja”. Najbliższe odbędzie się 3 marca o godz. 16.30 w Klubie Mieszkańca, a będzie to z okazji Dnia Kobiet.

Więcej zdjęć znajdą Państwo =>> TUTAJ <==