Aleja drzew na ulicy Warszawskiej

udostępnij

Utworzyliśmy aleję drzew wzdłuż ulicy Warszawskiej w Borzęcinie Dużym (na odcinku od przystanku autobusowego Wierzbin do ul. Jana III Sobieskiego).

Szybko-rosnące platany klonolistne znane są ze swojej żywotności i odporności na trudne warunki siedliskowe. Bez trudu osiągają wiek ponad 200 lat i duże rozmiary. Posadziliśmy ich 40 i mamy nadzieję, że urozmaicą nasz krajobraz.

Tej jesieni planujemy posadzić w Gminie Stare Babice jeszcze 117 drzew, w tym – w ramach porozumienia z MZDW – zagospodarować zielenią (drzewami i krzewami) przystanek Borzęcin Duży 02 przy ul. Warszawskiej i Kosmowskiej.

Do tej pory w roku 2022 posadziliśmy 254 drzewa. Objęte są one 3-letnią opieką gwarancyjną. Wykonawca, który je sadzi, zobowiązany jest do ich regularnego podlewania i pielęgnacji. Gdyby któreś z drzew nie przyjęło się, Wykonawca ma obowiązek wymienić je na własny koszt.

Wprowadziliśmy również konkretne wymagania co do parametrów szkółkarskich młodych drzew oraz metody ich sadzenia. Dzięki temu do Gminy sprowadzane są sadzonki o najwyższej jakości, a procent ich przeżywalności regularnie wzrasta.