Darmowe kursy on-line dla osób dorosłych oraz dla seniorów

udostępnij

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na bezpłatne kursy on-line dla osób dorosłych oraz dla seniorów:

1. Kursy dla seniorów

Zajęcia dedykowane są osobom w wieku minimum 50 lat. Szkolenie ma na celu aktywizację osób w wieku 50+ z wykorzystaniem opracowanego programu kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości. Na zajęciach omawiane są m.in. następujące tematy:

  1. Jak liczby nas oszukują?
    Bardzo często wyciągamy błędne wnioski i podejmujemy błędne decyzje w oparciu o dane statystyczne lub inne informacje liczbowe. Na zajęciach wyjaśnimy, na czym polegają manipulacje i przekłamania matematyczne, jak je identyfikować i jak prawidłowo interpretować informacje ekonomiczne docierające do nas z mediów.
  2. Kierunek: Chiny
    Chiny to druga gospodarka na świecie z populacją prawie 1,5 miliarda ludzi, potęga handlowa i militarna. Tymczasem w polskich mediach mówi się o Chinach rzadko, a jeśli już, to w kontekście wyjątkowych wydarzeń takich jak pandemia koronawirusa. Na zajęciach wybierzemy się zatem w podróż do „Państwa Środka”, omówimy przyczyny sukcesu gospodarczego Chin, najważniejsze zjawiska ekonomiczne i społeczne tego kraju, a także perspektywy rozwoju w najbliższej przyszłości.
  3. Jak nie dać się oszukać?
    W dobie nowoczesnych technologii jesteśmy narażeni na oszustwa bardziej niż kiedykolwiek. Celem tego szkolenia jest nie tylko zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez różnej maści oszustów, ale także analiza tego, dlaczego dajemy się oszukać. Na zajęciach połączymy więc praktyczną wiedzę z policyjnych akt z wiedzą o tym, jak działa nasz umysł, a wszystko po to, aby lepiej i skuteczniej stawiać opór ludziom, którzy czyhają na naszą tożsamość oraz finanse.
  4. Oswoić rynek pracy w każdym wieku
    Praca daje nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję, cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym wieku. Nasz rynek pracy jest dynamiczny, zmienny i czasami ciężko nadążać za jego wymaganiami. Przedsiębiorcy stosują różne metody rekrutacji, a Internet i usługi on-line stały się obecnie niezbędnym elementem tego procesu. Portale rekrutacyjne, CV, list motywacyjny, testy rekrutacyjne, wywiady sytuacyjne… po zajęciach żadne z tych pojęć nie będzie dla Państwa obce. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie ze zmianą pracy, oraz szukaniem nowej.

Czas trwania kursu to 20 godzin dydaktycznych. Organizowane zajęcia mają charakter spotkań tematycznych on-line, „pogadanek” poświęconych różnym zagadnieniom ekonomicznym i psychologicznym. Każde spotkanie – organizujemy łącznie 10 spotkań –  będzie trwać 1,5 godziny.

Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu!

Formularz rekrutacyjny: https://www.wne.uw.edu.pl/kandydat/kursy-i-szkolenia/trzecia-misja-wydzialu-nauk-ekonomicznych-uniwersytetu-warszawskiego/formularz-7
Więcej informacji https://www.wne.uw.edu.pl/misja-wne/formularz-7

Procedura dokonywania zapisów:

  1. Prosimy indywidualnie wypełnić formularz zgłoszeniowy
  2. Na adres e-mailowy Uczestnika kursu zostaną wysłane dokumenty szkoleniowe wraz z instrukcją dalszego postępowania.
  3. Po odesłaniu kompletu dokumentów oraz ich weryfikacji przez pracownika UW, Uczestnik otrzyma drogą e-mailową dane do logowania na platformie kursowej.

UWAGA: W przypadku problemów z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego lub otwarciem otrzymanych plików, prosimy o kontakt mailowy: szkolenia@wne.uw.edu.pl

 

2. Komunikatywny senior

Kurs skierowany do osób w wieku minimum 60 lat, które chcą wziąć udział w aktywizacji społecznej, za pomocą specjalnie opracowanego programu kształcenia językowego. Udział w kursie wpłynie pozytywnie na zdolności poznawcze seniorów oraz na kompetencje komunikatywne.
UWAGA: Kurs jest skierowany do osób o znikomej lub podstawowej znajomości języka angielskiego.

Tematyka:

  • Jak uczyć się języka angielskiego? – strategie uczenia się języka obcego, język angielski w Internecie
  • Jak się przedstawić po angielsku? – zwroty powitalne, odmiana czasownika „to be”
  • Cyfry i liczby (0-100), podawanie swojego wieku, numeru telefonu, ceny i daty
  • Robimy zakupy – historia powstania i specyfiki amerykańskich hipermarketów, zakupy w sklepie tradycyjnym i internetowym
  • Rodzina i znajomi – słownictwo w brytyjskich i amerykańskich serialach, czas Present Simple
  • Zamawianie posiłków w kawiarni i restauracji, historia rozwoju amerykańskiej restauracji typu „diner”
  • Jedzenie i gotowanie, kulinarne programy telewizyjne
  • Historia amerykańskich parków narodowych, słownictwo związane z geografią i turystyką, komunikacja w podróży
  • Mój dom i moje miasto – wskazywanie drogi i orientacja w przestrzeni

 Praca hybrydowa: praca z materiałami szkoleniowymi zamieszczanymi na platformie szkoleniowej i cotygodniowe spotkania on-line (spotkania w środy o 11:30).

  1. Prosimy indywidualnie wypełnić formularz zgłoszeniowy (formularz dostępny poniżej).
  2. Na adres e-mailowy Uczestnika kursu zostaną wysłane dokumenty szkoleniowe wraz z instrukcją dalszego postępowania.
  3. Po odesłaniu kompletu dokumentów oraz ich weryfikacji przez pracownika UW, Uczestnik otrzyma drogą e-mailową dane do logowania na platformie kursowej.

UWAGA: W przypadku problemów z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego lub otwarciem otrzymanych plików, prosimy o kontakt mailowy: misja@wne.uw.edu.pl

Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu!
Formularz rekrutacyjny: https://www.wne.uw.edu.pl/kandydat/kursy-i-szkolenia/trzecia-misja-wydzialu-neofilologii-uniwersytetu-warszawskiego/formularz-1