Doświetlamy Gminę Stare Babice

udostępnij

Od początku 2022 r. trwa modernizacja oświetlenia Gminy Stare Babice polegająca
na wymianie opraw sodowych na specjalne energooszczędne oprawy ledowe zapewniające mniejsze zużycie energii. Wszystkim uczestnikom ruchu zapewniają one lepszą widoczność, co przyczynia się do zwiększenia poprawy bezpieczeństwa na gminnych drogach. Nowe oprawy zużywają około dwie trzecie energii mniej niż zwykłe oprawy sodowe.

Obecnie trwają prace nad doświetleniem ciągu pieszego łączącego ul. Warszawską
z ul. Ogrodniczą w miejscowości Babice Nowe. O zakończeniu prac i kolejnych modernizacjach oświetlenia będziemy informować Państwa na bieżąco. Całkowity koszt planowanej inwestycji wyniesie 72 000,00.

Oświetlenie dróg gminnych oraz miejsc publicznych w Starych Babicach ma na celu poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców oraz użytkowników i zmotoryzowanych uczestników poruszających się po drogach. Zadanie to wpisuje się również w realizowane procesy budowy instalacji fotowoltaicznych na budynkach Urzędu, czy na terenie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice Sp. z o.o. (np. https://monitoringpublic.solaredge.com/solaredge-web/p/kiosk?guid=9390ed38-7937-4979-b3d8-5cd57f8d67be).

Planujemy w miarę pozyskiwania środków finansowych wymianę wszystkich opraw sodowych na oprawy led na terenie gminy oraz pobudowanie przyjaznej środowisku infrastruktury energetycznej pozwalającej korzystać z ograniczenia zużycia energii i kosztów finansowych z tym związanych.