Gminny Dzień Dziecka

udostępnij

Drogie Dzieci!
Z okazji Waszego święta zapraszamy Was w progi naszego Domu Kultury!

O godzinie 14.00 i 17.00 na żywo, w Sali Widowiskowej Teatr Kultureska wystawi spektakl pt. „Wywrócona bajka o Kapturku”. Bilety na spektakl w cenie 20 zł dostępne są pod linkiem: https://iframe124.biletyna.pl/ lub w kasie Domu Kultury Stare Babice.

Pomiędzy spektaklami w godzinach 15.00- 17.00 zapraszamy Was do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu na dziedzińcu przed Domem Kultury.
WSTĘP WOLNY!
Będą m. in.:
zabawy taneczne i ruchowe,
klockosfera,
aktywności z wielkimi bańkami mydlanymi,
zabawy z Minnie i Mickey ,
tatuaże brokatowe,
modelowanie balonów.

Tego dnia w godz. 12.00-17.00 będzie możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową- Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na naszym parkingu zorganizuje mobilne miasteczko. Każdy chętny uczeń powyżej 10-tego roku życia będzie mógł przystąpić do egzaminu teoretycznego (w pracowni na I piętrze) i praktycznego na terenie mobilnego miasteczka.
Będzie też Fabryka Marzeń i możliwość jazdy małymi motorkami crossowymi.
Oj, będzie się działo!

Będzie ciekawie, kolorowo z konkursami i z niespodziankami!…
Czekamy na Was! 

„Wywrócona bajka o Kapturku” to spektakl dla najmłodszych, oparty na baśni, którą zna każde dziecko. Nie powiela jednak akcji znanej baśni, lecz ją dosłownie wywraca „do góry nogami”. Odwołuje się do znanych symboli z baśni braci Grimm, takich jak czerwony kapturek, groźny wilk czy wędrówka przez las do babci. Oparty jest na przezabawnym autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców.
Dzieci na każdym kroku zaskakiwane będą przez nieoczywistych bohaterów, wyjątkowe zwroty akcji i poprzez niesamowite efekty sceniczne. Na scenie pojawi się narcystyczny Baran, waleczna Owieczka, „groźny” Wilk, dobra Leśna Wróżka, a także… tajemniczy leśny potwór. Przez cały spektakl bohaterowie wraz z dziećmi szukać będą odpowiedzi: „kto zaczarował las?”. Odpowiedź na to pytanie zaskoczy każdego widza bez względu na wiek…
Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat). Jak każde przedstawienie Teatru Kultureska jest to też doskonała rozrywka rodzinna – świetnie bawić będą się także dorośli.

Czas trwania: 60 min

Cena biletu na spektakl: 20zł

Bilety można kupić przez portal biletyna.pl pod linkiem https://iframe124.biletyna.pl/ i w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice – zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora.
Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00.
Spektakl zostanie zrealizowany zgodnie z Regulaminem funkcjonowania Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dostępnym na naszej stronie internetowej i zgodnie z aktualnymi obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń.