Narodowe Święto Niepodległości

udostępnij

Jutro świętujemy odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Jak co roku podczas oficjalnych uroczystości państwowych, a także niewielkich wydarzeń lokalnych zostanie wykonany Mazurek Dąbrowskiego. Lista miejsc, w których zostanie odśpiewany hymn znajduje się na mapie wydarzeń na stronie poświęconej akcji Niepodległa do hymnu 2021.

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić również bez wychodzenia z domu. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi dokładnie o 12.00 na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu każdy będzie mógł przyłączyć się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewać hymn w domu czy na podwórku.
Zachęcamy do uczczenia Dnia Niepodległości również poprzez wywieszenie flagi oraz noszenia biało-czerwonych kotylionów.

Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka oraz Dyrektor Dom Kultury Stare Babice Janusz Czaja serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości, w ramach których o godzinie 15.00 odbędzie się patriotyczny koncert w wykonaniu Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego.

Koncertu transmitowany będzie na żywo z Sali Widowiskowej Domu Kultury na kanale YouTube Domu Kultury Stare Babice oraz na profilu Domu Kultury na Facebooku: https://www.facebook.com/dkstarebabice.