Ebooki w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Babice

udostępnij

Legimi to polska wypożyczalnia ebooków z której Czytelnicy Babickiej Biblioteki mogą skorzystać zupełnie za darmo!

Już dziś dajemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do ebooków udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy na podstawie otrzymanego w Bibliotece unikalnego kodu założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wszystkie eksiążki można czytać jednocześnie na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach: smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Za darmo! Bez limitu słów! Bez limitu książek!

Jak zacząć czytelniczą przygodę z Legimi?

1. Wpisz kod otrzymany w bibliotece na stronie: https://www.legimi.pl/mazowieckie/
2. Na tej samej stronie załóż konto, następnie zaloguj się w okienku, które się pokaże.
3. Pobierz na urządzenie bezpłatną aplikację Legimi.
4. Zaloguj się do niej loginem i hasłem (patrz punkt 2.)
5. Wybierz coś do czytania→sięgnij do katalogu. Kliknij przycisk „pobierz na półkę” na stronach interesujących Cię książek i wykonaj synchronizację konta.
6. W aplikacji wszystkie wybrane wcześniej książki znajdziesz na półce. Sięgnij po jedną z nich i… zapomnij o całym świecie i czytaj do woli przez 30 dni!

→ Drodzy Czytelnicy, aby korzystać z wypożyczalni ebooków trzeba być Czytelnikiem biblioteki oraz nie zalegać z wypożyczonymi materiałami bibliotecznymi.
→ Czytelnik w danym miesiącu może otrzymać jeden kod z miesięcznym okresem ważności od momentu aktywacji. Kod musi być aktywowany w miesiącu jego pobrania. Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu, kod ten wygasa.
→ Biblioteka dysponuje 27 kodami dostępu na dany miesiąc, tym samym obowiązuje zasada „Kto pierwszy, ten lepszy”.
→ Pierwszego dnia miesiąca Biblioteka generuje i zaczyna wydawać kody przypisane dla tego miesiąca. Jeżeli pierwszy dzień miesiąca jest dniem wolnym od pracy, wówczas kody będą wydawane od pierwszego dnia roboczego w miesiącu.
→ Biblioteki posiada dostęp do panelu, dzięki któremu na bieżąco śledzi statystyki wydanych kodów dostępu.
→ W związku z ograniczoną ilością miesięcznych kodów na osoby, które wezmą kod, zaś nie wykorzystają go Biblioteka nałoży ograniczenia tj. brak możliwości otrzymania kodu przez kolejne 3 miesiące. O zaistniałym ograniczeniu Czytelnik będzie informowany przy wizycie w Bibliotece po kolejny kod.
→ Ograniczenie zostanie również nałożone w przypadku aktywacji kodu i nie skorzystania z czytania.
→ W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biblioteką.

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Babice

ul. Południowa 2A
05-082 Zielonki Parcela

telefon:
22 722 92 77

e-mail:
bibbab@interia.pl