Energooszczędne oprawy oświetleniowe na ulicy Warszawskiej

udostępnij

Wzdłuż ulicy Warszawskiej, na odcinku od Borzęcina Małego do Starych Babic, zamontowano nowoczesne, energooszczędne oprawy oświetleniowe. Docelowo wymienione zostaną lampy na całej długości ulicy Warszawskiej od Borzęcina Małego do Blizne Łaszczyńskiego. Nowa technologia inteligentnych opraw LED umożliwia zdalne sterowanie zarówno całymi sekcjami, jak i pojedynczymi latarniami z poziomu przeglądarki internetowej. Oprawy łączą się z serwerem wykorzystując drogę radiową. Korzystając z tych udogodnień możemy np. sterować intensywnością świecenia opraw z komputera, tableta czy smartfona. 

Nowe oprawy z racji swej energooszczędności i niskiej emisyjności CO2 w całym okresie użytkowania, są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dla przykładu latarnia o mocy 150W faktycznie pobiera 161W, a dla porównania jej odpowiednik LED o mocy 250 W pobiera  jedynie 101W. Dodatkową zaletą nowych opraw jest możliwość monitorowania zużycia energii, pomiaru napięcia, mocy oraz czasu pracy źródła światła.

Ponadto nowe oświetlenie ulicy Warszawskiej zapewni mieszkańcom oraz innym użytkownikom przestrzeni publicznej, wyższy komfort i bezpieczeństwo.