Festiwal filmów Stanisława Barei

udostępnij
Zapraszamy na plenerowy Festiwal Filmów Stanisława Barei, reżysera uwielbianego za niezwykłe poczucie humoru i talent do wyłapywania PRL-owskich absurdów życia codziennego. Festiwal odbędzie się w kilku miejscach na terenie naszej gminy oraz w Centrum Kultury Izabelin.
Przed każdym z pokazów filmów zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi m.in.  Mieczysławem Hryniewiczem, aktorem grającym główną rolę w „Zmiennikach”, Wiesławem Kotem znakomitym filmoznawcą i krytykiem filmowym, Katarzyną Bareją – córką reżysera, Januszem Płońskim – aktorem i scenarzystą oraz Małgorzatą Bońską z grupy facebookowej „Miłośnicy Filmów Barei”.  Do tego czekać na Was będzie kram z PRL-owskimi gadżetami, konkursy, wystawy oraz zlot maluchów, fiatów, trabantów i innych zabytkowych aut!Zapraszamy o godz. 20.30 na Festiwal Filmów Stanisława Barei w poniższych terminach i lokalizacjach:

20 maja – Borzęcin Duży (skwer Chopina) – „Poszukiwany, poszukiwana”
21 maja – Wojcieszyn (polana przy ul. Sielskiej) – „Brunet wieczorową porą”
22 maja – Koczargi Stare (boisko przy szkole podstawowej) – „Mąż swojej żony”
27 maja – Izabelin (plener przy Centrum Kultury Izabelin) – „Miś”
28 maja – Blizne Jasińskiego (boisko przy ul. Kościuszki) – „Nie ma róży bez ognia”
29 maja – Zielonki-Parcela (dziedziniec przed Domem Kultury) – „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. Festiwal jest bezpłatny i ogólnodostępny.

Serdecznie zapraszamy!