Koncert Orkiestry Sarskiego do filmów Ch.Chaplina

udostępnij

Koncert Orkiestry Sarskiego do filmów Ch.Chaplina

 Zapraszamy na koncert z autorską muzyką graną przez Orkiestrę Ludwika Sarskiego do dwóch niemych filmów z Charliem Chaplinem w roli głównej: „Charlie strażakiem” i „Charlie się żeni”.

 wtorek, 16 sierpnia 2022 r., godz. 20.00, Scena Letnia w parku w Starych Babicach

 ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Aleksandra Hertza, Romana Polańskiego i innych.

14 maja miała miejsce premiera płyty Orkiestry Ludwika Sarskiego pt. THE KID, wydana przez DUX Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły DWÓJKA Polskie Radio oraz TVP KULTURA.

W roku 2021 przypadła 100 rocznica premiery filmu niemego pt. Brzdąc w reżyserii Charliego Chaplina. Z tej okazji Orkiestra Ludwika Sarskiego wydała wyjątkowy album, który jest hołdem dla twórczości Chaplina i inspirowana jest właśnie tym dziełem. Płyta The Kid to suita z muzyką filmową, utrzymana w stylistyce early jazzu, jazz waltz’ów, ragtime’ów i bardzo emocjonalnych utworów, która wiernie odzwierciedla charakter scen zawartych w filmie oraz idealnie oddaje klimat niemego kina.

Podczas pracy w studio artyści jednocześnie oglądali film i nagrywali swoje partie, dzięki czemu muzyka zawarta na tej płycie płynnie podąża za obrazem.

Uwaga! W razie niepogody – koncert zostanie przeniesiony na Salę Widowiskową Domu Kultury Stare Babice!

Organizatorzy:
Gmina Stare Babice

Dom Kultury Stare Babice

 Współorganizator
Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Wydarzenie jest organizowane w ramach Akcji pn. „Kulturalne Lato 2022” wraz z programem profilaktycznym, którego celem jest rozwijanie alternatywnych i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i rodzin oraz popularyzowanie ich w społeczności lokalnej gminy Stare Babice poprzez organizacje wydarzeń kulturalnych, a także przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym tj. komputer, internet, telefon komórkowy, gry sieciowe, oraz przeciwdziałanie narkomanii, profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych, profilaktyka i przeciwdziałanie używaniu wyrobów tytoniowych.