Konkurs „Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022”

udostępnij

Konkurs „Mazowiecki Drum Master Challenge Łomiankowski Groove 2022” jest dwuetapowym wydarzeniem skierowanym do perkusistów z terenu województwa mazowieckiego. Pierwszy etap polega na nadsyłaniu przez uczestników nagrań prezentujących perkusyjne wykonanie do wybranego przez siebie utworu. Prezentacje w formie pliku lub odnośnika do niej (np. Youtube) można przesyłać bezpośrednio na adres e-mail wskazany w regulaminie bądź z wykorzystaniem serwów zewnętrznych tj. wetransfer. Termin nadsyłania materiałów upływa 25 listopada. Po wpłynięciu wszystkich zgłoszeń, komisja konkursowa, złożona ze specjalistów z dziedziny instrumentalistyki, dokonuje oceny prezentacji i wyłonienia finalistów konkursu.

W etapie finałowym, który odbędzie się 11 grudnia br. w Centrum Kultury w Łomiankach, uczestnik będzie prezentował wykonanie do wybranego przez siebie utworu, pochodzącego ze specjalnie przygotowanego i udostępnionego katalogu z utworami. Członkowie komisji konkursowej będą oceniać prezentacje biorąc pod uwagę koordynację rytmiczną, artykulację i dynamikę, interpretację utworu, oryginalność wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. Na postawie oceny zostaną wyłonieni laureaci konkursu. Etap finałowy będzie stanowił element całodniowego wydarzenia, w skład którego wejdą m.in. warsztaty muzyczne dla finalistów prowadzone przez perkusistów posiadających wiedzę oraz doświadczenie koncertowe, w osobach Bartek Szopix Czerniachowski i Hubert Gasiul. Całe przedsięwzięcie zakończy ogólnodostępny koncert polskiego producenta muzycznego i DJa Gromee wraz z zespołem.

Sponsorami wydarzenia są Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A., Salony Muzyczne RIFF oraz producent sprzętu perkusyjnego MAPEX DRUMS. Partnerami Powiat Warszawski Zachodni i Magazyn Perkusista.

Wszelkie niezbędne informacje są na stronie Organizatora konkursu tj. Centrum Kultury w Łomiankach: www.kultura.lomianki.

Karta uczestnika
Regulamin konkursu