Krzysztof Grzelak laureatem nagrody „Babinicz 2019”

udostępnij

26 czerwca podczas koncertu  Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz 2019”. „Babinicz”, to najbardziej prestiżowa nagroda w gminie Stare Babice. Otrzymują ją osoby, które swoją postawą i działalnością zasłużyły na najwyższe uznanie i szacunek, które podejmowały cenne dla społeczności lokalnej inicjatywy i mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami dla wspólnoty samorządowej. Nazwa statuetki „Babinicza” została nadana przez Radę Gminy Stare Babice. Uchwałą Nr XXIV/268/2020 z dnia 3 listopada 2020 r. w sprawie wyróżnienia osoby szczególnie zasłużonej dla wspólnoty samorządowej Gminy Stare Babice Rada Gminy postanowiła wyróżnić Pana Krzysztofa  Grzelaka za szczególne zasługi dla wspólnoty samorządowej Gminy Stare Babice i przyznać statuetkę „Babinicz 2019”.

Pan Krzysztof Grzelak to urodzony społecznik, filantrop, lokalny patriota, przyjaciel dzieci, który całe swoje życie związał z gminą Stare Babice. Był radnym Gminy Stare Babice w latach 1998-2002 oraz 2006-2010.  Jest społecznikiem działającym na rzecz mieszkańców gminy, a szczególnie Borzęcina i okolic. Od roku 2003 jest założycielem i Prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego „Kotwica”, w ramach którego działalności dzieci  z rodzin w trudnej sytuacji, mogą korzystać z profesjonalnej opieki świetlicy „Wszędobylscy”. Stowarzyszenie Kulturalne „Kotwica” prowadzi także Chór Seniorów „Sami Swoi”, który w 2019 roku obchodził 15-lecie swojej działalności. W ubiegłym  roku Pan Krzysztof wraz z zespołem „Sami Swoi” po raz 15 zorganizował Dzień Seniora „Międzypokoleniowe spotkanie Borzęcińskie”. Przez kilka lat w Stowarzyszeniu prowadzonym przez Pana Grzelaka znalazł schronienie Chór „Babiczanie” oraz Babicka Orkiestra Dęta im. K. Pendereckiego. Stowarzyszenie realizowało także zadania „W poszukiwaniu autorytetów” i „Poznajemy kulturę zdrowotną”. Od kilkunastu lat Stowarzyszenie pozyskuje fundusze na realizację zadania „Plener malarski”, na którym dzieci z całej gminy spotykają się i mają możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień malarskich. Integracja dzieci, młodzieży i dorosłych to także Turnieje Szachowe w szkole w Borzęcinie Dużym, w których przygotowaniu uczestniczy nasz Laureat.
Pan Krzysztof Grzelak za swoją społeczną pracę został uhonorowany wyróżnieniem w konkursie „Wolontariusz Roku 2016”. Dzięki Jego działalności spotykają się pokolenia, rozwija kultura a ludzie wspólnie spędzają czas wolny.  Serdecznie gratulujemy Panu Krzysztofowi, życzymy dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów w życiu prywatnym i pracy społecznej.