Młodzieżowa Rada Gminy wybrała „Przyjaciela Roku 2022”

udostępnij

29 maja 2023 roku podczas sesji Młodzieżowej Rady Gminy wręczona została statuetka „Przyjaciel Młodzieży 2022”. Tegorocznym laureatem nagrody zostało Stowarzyszenie Kulturalne „Kotwica”. W imieniu Stowarzyszenia, nagrodę odebrał Pan Krzysztof Grzelak, który tego dnia reprezentował komitet założycielski instytucji.

Stowarzyszenie Kulturalne „Kotwica” jest niezwykle aktywną organizacją, której głównym celem jest planowanie i organizowanie życia kulturalno-rozrywkowego dzieci, młodzieży i dorosłych, opierając się na bazie materialnej szkoły. Jednak to tylko jeden z wielu aspektów ich zadań. Stowarzyszenie angażuje lokalną społeczność do uczestnictwa w różnorodnych formach aktywności kulturalno-rozrywkowych. Ponadto, aktywnie uczestniczy w imprezach kulturalnych organizowanych na terenie gminy, powiatu oraz województwa.

Serdecznie gratulujemy Stowarzyszeniu Kulturalnemu „Kotwica” zdobycia nagrody „Przyjaciel Młodzieży 2022”. To wyjątkowe wyróżnienie jest zasłużonym uznaniem dla Ich poświęcenia, pasji oraz wysiłku w tworzeniu wartościowej oferty kulturalno – rozrywkowej dla młodzieżowej społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia za ich ciężką pracę i oddanie. Wasze zaangażowanie i poświęcenie są inspiracją dla innych organizacji działających na rzecz rozwoju młodzieży.

Wierzymy, że dalsza praca Stowarzyszenia przyniesie jeszcze więcej owoców i korzyści dla młodych ludzi oraz całej lokalnej społeczności. Życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach i kontynuacji wspaniałej pracy na rzecz młodzieży i kultury.


Na Sesji Młodzieżowej Rady Gminy oprócz Pana Wójta Sławomira Sumki oraz Pana Krzysztofa Grzelaka obecny był Pan Paweł Białecki, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ,,Między Wisłą a Kampinosem”, który przedstawił Radnym oraz zgromadzonym gościom ważny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pn. „STOP DEPRESJI U DZIECI – RÓŻNE ASPEKTY I SPOSOBY WALKI”. Zachęcamy wszystkich Państwa do zapoznania się z projektem i oddanie głosu, które możliwe jest pod linkiem:

https://bom.mazovia.pl/glosowanie…

Projekt zaprezentowany przez Pana Pawła Białeckiego ma ambitne cele: organizację konferencji dla specjalistów, terapię poprzez kontakt z naturą oraz warsztaty kulinarne, a także promocję wiedzy o depresji i jej leczeniu w mediach społecznościowych. To kompleksowe podejście, które łączy merytoryczną, praktyczną i promocyjną stronę problemu. W galerii zdjęć znajdą Państwo ulotkę z instrukcją głosowania oraz kodem QR do zeskanowania przenoszącym bezpośrednio na stronę do głosowania.