Modern Jazz bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży  

udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Dom Kultury Stare Babice oraz Teatr Tańca Passio zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty online z MODERN JAZZ w czwartek 29 kwietnia 2021.

Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych:
grupa 7-10 lat – godz. 17:00-18:00 (60 min),
grupa 11-15 lat – godz. 18:15-19:15 (60 min).

MODERN JAZZ to technika łącząca w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, która w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni pedagoga. Jest to technika wymagająca rozciągniętego ciała, oparta na policentryzmie i izolacjach.

Jednorazowe bezpłatne zajęcia odbędą się 29 kwietnia na żywo przez komunikator ZOOM. Poprowadzą je dla Was Anita Boniszewska i Bartosz Anczykowski. Program będzie dopasowany odpowiednio do grupy wiekowej.
Na początku zajęć instruktorzy opowiedzą trochę o tańcu i samej technice. Następnie poprowadzą rozgrzewkę, a potem uczestnicy wspólnie wykonują szereg ćwiczeń, które rozwijają i rozciągają poszczególne grupy mięśniowe oraz poprawiają motorykę ciała. Modern Jazz pozwala uczestnikom na dużą swobodę ruchu i indywidualną interpretację. Na zajęciach poznacie krótki układ taneczny, poniesiecie fantazji i uwolnicie emocje.

Anita Boniszewska- występowała na deskach Teatru Wielkiego- Opery Narodowej w Warszawie. W 2014 roku otrzymała nagrodę na IV Ogólnopolskich Spotkaniach Konkursowych Młodych Tancerzy w Bytomiu. W 2016 roku zatańczyła w projekcie Pauliny Święcańskiej Teatr Tańca – Divenire, Black Angels w Mazowieckim Instytucie Kultury. Wiele lat występowała i brała udział w konkursach tanecznych z grupą tańca nowoczesnego Studia Tańca Stop And Go kierowanego przez Jolantę Wdowczyk- Czarnogórską. Współpracowała jako tancerka z Galistyna Art Group – Performing Art Theatre w: Human UV Speed Painting Show (2019), Split & Join Speed Painting Show (2020).
Bartosz Anczykowski, solista Polskiego Baletu Narodowego, wieloletni pierwszy solista Thuringen Ballett w Niemczech, laureat wielu międzynarodowych konkursów i zdobywca nagród z przyjemnością przekazuje swoją wiedzę i umiejętności.

Wiek uczestników: 7-10 i 11-15 lat
Koszt warsztatów: bezpłatnie

Zajęcia odbędą się w formie online przez komunikator ZOOM, przed zajęciami zapisani uczestnicy otrzymają na maila link uprawniający do udziału w spotkaniu.
Zapisy odbywają się wyłącznie online przez: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/26525
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!