Nadal przyjmujemy zgłoszenia do bezpłatnego programu usług teleopiekuńczych

udostępnij
Programu Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice ma na celu zapewnienie pomocy osobom niepełnosprawnym. Dzięki udziałowi w programie osoby niepełnosprawne mają możliwość bezpłatnego korzystania z opaski telemedycznej, która zapewnia odpowiednie wsparcie na odległość.
Opaska telemedyczna w połączeniu z centrum ratunkowym gwarantuje najwyższą jakość teleopieki nad osobą niepełnosprawną, która zyskuje tym samym poczucie bezpieczeństwa.

Jak działa teleopieka?

Użytkownik nosi opaskę na ręce tak jak zegarek. Dzięki temu urządzenie monitoruje jego funkcje życiowe i stale wysyła zabezpieczone dane do centrum telemedycznego, gdzie są analizowane. Gdy opaska wykryje upadek lub użytkownik samodzielnie wciśnie przycisk SOS natychmiast zostaje wyzwolony alarm i powiadomione zostaje telecentrum. Wykorzystując funkcję komunikacji głosowej ratownik (z takimi samymi uprawnieniami jak operatorzy numeru 112) „dzwoni” na opaskę i próbuje nawiązać kontakt z jej właścicielem. Przycisk SOS jest oznaczony alfabetem Braille’a. W sytuacji wciśnięcia przycisku SOS ratownicy podejmują natychmiastową interwencję by udzielić pomocy użytkownikowi opaski.

Nadal przyjmujemy zgłoszenia do programu usług teleopiekuńczych, do wyczerpania opasek.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie i otrzymaniem teleopaski  prosimy o wypełnienie i złożenie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Babicach (ul. Rynek 21) następujących załączonych dokumentów:

Wszelkie informacje znajdą Państwo w załączonych dokumentach, a w razie pytań – informacje można uzyskać kontaktując się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 22 722 90 11 wew. 230.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu: Program Usług Teleopiekuńczych dla Mieszkańców Gminy Stare Babice”