Odbiór odpadów wielkogabarytowych

udostępnij

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów w drugiej połowie maja b.r. będą odbierane sprzed posesji odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (dzień odbioru tych odpadów został oznaczony w harmonogramach kolorem fioletowym).

Odpady wielkogabarytowe – to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, itp. Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju odpady budowlane i poremontowe, jak również części samochodowe i sprzęty mechaniczne (np. kosiarki spalinowe itp,) odpady ogrodowe, worki z odpadami posegregowanymi.

W przypadku złych warunków atmosferycznych albo innych nieprzewidzianych zdarzeń zaplanowany termin odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może zostać zmieniony (ewentualne informacje pojawią się na stronie UG oraz na facebooku).