Opaski bezpieczeństwa dla seniorów w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022

udostępnij

Wczoraj w Urzędzie Gminy Stare Babice odbyło się spotkanie z seniorami z gminy Stare Babice, którego tematem były Opaski telemedyczne dla seniorów w ramach Modułu II programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, do którego przystąpił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach.  W spotkaniu uczestniczyli Sławomir Sumka – Wójt Gminy Stare Babice,  Tadeusz Wiśniewski – Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów oraz członkowie Gminnej Rady Seniorów, przedstawiciel Firmy Locon od której zostały zakupione opaski telemedyczne, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz seniorzy z gminy Stare Babice. Podczas spotkania seniorzy zostali zapoznani z działaniem opasek telemedycznych.

W związku z pozyskanymi środkami finansowymi na zakup opasek telemedycznych w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, realizowanym w ramach środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starych Babicach przyjmuje zgłaszania osób zainteresowanych udziałem w programie.

  • Do udziału w programie będą kwalifikowani seniorzy w wieku 65 lat i więcej, którzy są mieszkańcami gminy Stare Babice, mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.
  • W ramach programu seniorom zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek telemedycznych”, które będą połączone z usługą operatora pomocy.
  • W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.
  • „Opieka na odległość” gwarantuje szeroko pojęty system bieżącego monitorowania stanu seniora w miejscu jego zamieszkania oraz pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji nagłej.
  • Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

W związku z powyższym zapraszamy mieszkańców gminy Stare Babice zainteresowanych udziałem w programie do kontaktu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starych Babicach w godzinach pracy Ośrodka:

poniedziałek od 8.00 do 17.00

wtorek – czwartek od 8.00 do 16.00

piątek od 8.00 do 15.00

lub pod nr tel. 22 722 90 11 wew. 230.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że liczba opasek jest ograniczona.