Ostatnie dni głosowania na Budżet Obywatelski Mazowsza

udostępnij

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów, z czego 10 z subregionu warszawskiego zachodniego. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2021 r., który przeznaczył na ten cel aż 25 mln zł.

 

PROJEKTY Z NASZEJ GMINY:

Projekt nr 79 – „Aktywne przejścia dla pieszych”, który obejmuje budowę dwóch aktywnych przejść dla pieszych na ul. Warszawskiej w Borzęcinie Dużym.

Szczegółowe informacje o projekcie

GŁOSUJ!

Projekt nr 110 – „Zakup nowości wydawniczych do Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice”, którego celem jest wzbogacenie księgozbioru Biblioteki Publicznej Gminy Stare Babice o nowości wydawnicze z dziedziny literatury pięknej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz z zakresu literatury popularnonaukowej dla dorosłych.

 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!

 

To czy dany projekt zostanie zrealizowany zależy tylko od Mieszkańców!