Pierwszy Babicki Festiwal Ratowniczy im. Łukasza Wasika ŁUKANIOWISKO 2020

udostępnij

Pierwszy Babicki Festiwal Ratowniczy im. Łukasza Wasika ŁUKANIOWISKO 2020, który odbędzie się 29 i 30 maja 2020 r. w gminie Stare Babice, to największe na Mazowszu spotkanie ratowników medycznych i mieszkańców.

Po raz pierwszy w gminie Stare Babice odbędą się zawody ratownicze, którym będzie towarzyszyło wiele wydarzeń. Festiwal honorowym patronatem objął Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka.

Dlaczego „Łukaniowisko 2020”?
Inspiracją do organizacji wydarzenia jest postać ŁUKASZA WASIKA. Był On ratownikiem medycznym, aktywnie działającym zarówno w gminie Stare Babice, jak i Łodzi oraz Warszawie. Człowiek wielu talentów, z których największym była umiejętność zjednywania sobie ludzi. Ambicją organizatorów jest, aby wydarzenie odbywało się cyklicznie w gminie Stare Babice, gdzie mieszkał i pracował Łukasz Wasik.

– Łukasz pochodził z gminy Stare Babice. Był naturalnym liderem i fachowcem w swojej pracy. Znakomicie integrował środowisko ratowników. Miał wiele pasji, był zawsze pomocny ludziom – zawodowo i prywatnie. Chcemy, aby jego życie, to co mówił, co myślał, było inspiracją dla innych osób. Pokazał nam wszystkim, że warto cieszyć się życiem. Warto z niego korzystać. My tę prawdę chcemy przekazywać dalej ratownikom medycznym i osobom niezwiązanym dotychczas z naszym środowiskiem –  mówi Grzegorz Kołodziejak, członek komitetu organizacyjnego.

Łukaniowisko 2020 to wiele atrakcji! Wydarzenie swoim zasięgiem obejmie całą gminę Stare Babice. Zawody sportowe odbędą się na terenie GOSiR Stare Babice, koncert muzyczny na scenie letniej Parku Gminnym, wykłady w Auli Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice.

Bądź jak Łukasz!
Chcesz dowiedzieć się więcej o Łukaszu Wasiku? Masz pomysł, jak włączyć się w organizację Pierwszego Babickiego Festiwalu Ratowniczego im. Łukasza Wasika ŁUKANIOWISKO 2020? Chcesz wesprzeć organizację wydarzania finansowo?

Napisz do komitetu organizacyjnego! lukaniowisko@gmail.com
Odwiedź fanpage! fb.com/Lukaniowisko2020
Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/852134761878300/