Pierwszy w Polsce bezpłatny internetowy kurs SeniorVlog – już dostępny online!

udostępnij

Polskie seniorki i seniorzy mają opanowany e-mail, video rozmowy, Facebooka, ale często nie wiedzą jak zabrać się za YouTube’a i Tiktoka. PCG Polska chce zachęcić osoby 65+ do skorzystania z dostępnego na platformie SeniorVlog bezpłatnego samouczka vlogowania online, który pozwoli im samodoskonalić umiejętności tworzenia wizualnych materiałów internetowych. Dzięki zdobytej podczas kursu wiedzy, osoby starsze będą mogły bez pośredników, samodzielnie zabrać głos i opowiedzieć o swoich pasjach, zainteresowaniach, zrelacjonować swoją codzienność. Będą mogli nawiązać relacje z odbiorcami na bazie wspólnych fascynacji, a nie podobnego wieku czy miejsca zamieszkania.  Wystarczy, że założą konto na platformie SeniorVlog i uzyskają dostęp do darmowego kursu zawierającego 4 moduły tematyczne, z których każdy podzielony jest na:

  • lekcje teoretyczne,
  • dodatkowe zasoby (materiały tekstowe, filmy, przydatne linki),
  • interaktywne ćwiczenia (gry, symulacje),
  • kwestionariusze osobistego postępu (testy/quizy).

Po przejściu kursu każdy otrzyma imienny certyfikat.

Instrukcja korzystania z kursu znajduje się tu: Instrukcja SeniorVlog

Zarejestrować się i przystąpić do kursu można tu: https://seniorvlog.eu/course/login

Platforma SeniorVlog skierowana jest też do osób edukujących seniorów i seniorki.

Mogą oni przejdź kurs by sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę czy wykorzystać kurs do przeprowadzenia zajęć stacjonarnych. W ramach projektu przygotowano dla nich również dodatkowe, dostępne online narzędzia, które pozwalają lepiej wspierać osoby starsze w podboju vlogosfery, pomagają przeprowadzić seniorów przez proces wymyślania, tworzenia, publikowania filmów w Internecie i docierania z nimi do odbiorców:

Koordynowany przez PCG Polska międzynarodowy projekt SeniorVlog przygotował narzędzia edukacyjne dotyczące vlogowania wraz z partnerami z Grecji, Cypru, Włoch i Portugalii. Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Umowy o dofinansowanie: Erasmus+ 2021-1-PL01-KA220-ADU-000028293

  Informacja SeniorVlog