Podziękowania od strażaków z OSP w Starych Babicach

udostępnij

Strażacy to grupa zawodowa należąca do ścisłej czołówki ludzi obdarzanych przez społeczeństwo największym poszanowaniem, zaufaniem i wdzięcznością. Ochotnicy są gotowi śpieszyć z pomocą  24 godziny na dobę.

Strażacy z OSP co roku skutecznie zabiegają o środki na uzupełnianie sprzętu ratunkowo-gaśniczego. Dzięki decyzjom mieszkańców gminy o przyznaniu strażakom wsparcia z funduszy sołeckich udaje się na bieżąco doposażać jednostki w najpotrzebniejsze rzeczy.

 22 lipca 2019 r. Gmina Stare Babice przyznała OSP w Starych Babicach dotację w wysokości 120 000 złotych na remont remizy.

10 września 2019 r. ruszyły prace. W garażu położono posadzkę żywiczną; pomalowano ściany, zamontowano oświetlenie, wykonano prace glazurnicze, zamontowano armaturę hydrauliczną, zamontowano drzwi wewnętrzne oraz wykonano szereg prac wykończeniowych.

Zarząd Straży w imieniu swoim i wszystkich strażaków z OSP w Starych Babicach serdecznie dziękuje Włodarzom gminy za wkład pieniężny umożliwiający dalszy rozwój jednostki.

Wielkie marzenie strażaków ziściło się!

Na spotkaniach sołeckich wielu z nas słyszało, jak bardzo potrzebny jest w gminie specjalny samochód pożarniczy wyposażony w wysoką drabinę. Tegoroczny okres prezentów bożonarodzeniowych był niezwykle szczęśliwy dla naszych strażaków. Pismem z 12 grudnia 2019 roku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu przekazała bezpłatnie naszej OSP taki właśnie samochód (marki Iveco Magirus SD 37, rok produkcji 1993) z drabiną mechaniczną o  zasięgu maksymalnym do 37 metrów. Trwają ostatnie przygotowania wozu, tak, by od początku lutego był już do podziału bojowego – jak mawiają strażacy – czyli będzie w gotowości do akcji. Warto dodać, że przepisy nakazują udział takiego wozu np. w każdej akcji pożaru sadzy w kominie, tak więc mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na pomoc przy wycince konarów wysokich drzew czy 10-cio piętrowych budynkach.