Pomoc dla osób starszych i samotnych

udostępnij

Nie możesz wychodzić z domu i potrzebujesz pomocy?

Chcesz bezinteresownie pomagać osobom potrzebującym?

 

Zadzwoń do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zgłoś wniosek o pomoc lub zostaw nam kontakt do siebie!

 

specjalny numer interwencyjny: +48 22 722-90-11

adres e-mail: GOPS@stare-babice.pl

 

GOPS w Starych Babicach przyjmuje wnioski o pomoc w szczególności braku możliwości zapewnienia zakupów, zrealizowania recepty i/lub e-recepty oraz innych sytuacjach wymagających pomocy osobom starszym lub osobom samotnym. Telefon oraz adres e-mail czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy GOPS.

 

Dla osób starszych z naszej gminy działa telefon zaufania: +48 797 248 979, z którym można się połączyć, aby porozmawiać o problemach, kłopotach, sposobach postępowania, ale też o trawiącym smutku czy zagubieniu spowodowanym epidemią koronawirusa. Jest to forma „telefonu zaufania podnoszącego na duchu” w tym tak trudnym, szczególnie dla seniorów, czasie izolacji przebywając 24 h/dobę w domu. Telefon działa na hasło „Wanda”.

 

Zachęcamy do pomocy seniorom i otoczenia ich szczególną opieką, tak aby nie narażać ich na niepotrzebny kontakt z dużą liczbą osób:

  • pomóż w zrobieniu zakupów
  • zaproponuj wyprowadzenie psa
  • wykup leki w aptece
  • odbierz przesyłkę z poczty

 

Godziny dla seniorów – przypominamy, że od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach, aptekach, punktach pocztowych mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia.