Pomoc Mieszkańcom Ukrainy

udostępnij

Od ponad tygodnia na oczach całego świata rozgrywa się dramat Narodu Ukraińskiego. Nasza gmina, podobnie jak cała Polska, solidaryzuje się z Ukrainą.
Na potrzeby wsparcia Uchodźców z Ukrainy uruchomiliśmy infolinię, na której otrzymają Państwo informacje jak można pomóc.

Za nami posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz spotkanie z Wojewodą Mazowieckim w zakresie zasad zakwaterowania uchodźców przybywających z Ukrainy.
Nasza gmina zgłosiła gotowość do zorganizowania miejsca tymczasowego pobytu dla tych osób. Wspólnie z Wojewodą Mazowieckim oraz Starostą Powiatu Warszawskiego Zachodniego działamy, aby umożliwić im powrót do normalnego życia.

Wszystkich chętnych do zaangażowania się w pomoc, prosimy o kontakt także z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starych Babicach lub poprzez e-mail pomagamukrainie.urząd@stare-babice.pl.

Więcej szczegółów na temat możliwości oraz form pomocy znajdziecie Państwo na stronie: https://stare-babice.pl/pomoc-ukrainie/.

Dziękujemy Mieszkańcom za bezinteresowne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy, którą dostrzec można było już od pierwszych dni inwazji wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.
Będziemy Państwa na bieżąco informować o dalszych podejmowanych działaniach, akcjach i zbiórkach.

Codziennie w godz. 9-12 i 17-20 w OSP Stare Babice, przy ul. Wieruchowskiej 5, działa punkt wydawania darów dla potrzebujących Mieszkańców Ukrainy przebywających na terenie naszej gminy.

Wspieramy także naszą miejscowość partnerską Vita-Poshtova w Ukrainie. Urząd Gminy Stare Babice zorganizował transport z granicy polsko-ukraińskiej do miejsca docelowego pobytu dla kilku potrzebujących matek i dzieci z tej miejscowości.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie pomagają i angażują się w pomoc dla Mieszkańców Ukrainy. Pamiętajmy, że ta pomoc musi być przemyślana, a także długofalowa.