Rewizyta seniorów w gminie Bychawa

udostępnij
1 października 2020 r. seniorzy z Gminy Stare Babice, Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka, Przewodniczący gminnej Rady Seniorów Tadeusz Wiśniewski, Dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Agnieszka Matuszewska, Dyrektor GOPS Alicja Napurka wybrali się z rewizytą do gminy Bychawa w województwie lubelskim.
Rewizyta została zorganizowana przez Urząd Gminy Stare Babice i gminę Bychawa.
Jej celem było umożliwienie uczestnikom poznania nowych i innowacyjnych rozwiązań wsparcia seniorów oraz wspólna wymiana doświadczeń.

Seniorzy wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Archikatedry św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie, która zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie. Zwiedzili również klasztor w sercu miasta gdzie poznali dzieje i skarby lubelskich dominikanów.
Następnie babiccy seniorzy zostali przywitani w Bychawskiej Izbie Regionalnej. Mieli tam możliwość zapoznania się z lokalnym rękodziełem, a także zobaczyli co skrywają pomieszczenia muzeum regionalnego: m.in. dawne, ręcznie wykonane sprzęty domowego użytku i wyposażenia wiejskich chat, wyroby ceramiczne, plecionkarskie, tkackie, stolarskie, naczynia kuchenne, ozdoby oraz sprzęty związane z uprawą roli i prowadzeniem gospodarstwa chłopskiego.
 
Gmina Bychawa przygotowała dla naszych seniorów wiele niespodzianek, jedną z nich było spotkanie z pisarką Jadwigą Grzesiak oraz występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki”  i Męskiego Zespołu Wokalnego z Bychawy . Oklaskom i podziwom dla nich nie było końca. Mamy pewność, że na długo zapadną one w pamięci naszych seniorów.