ROADPOL Safety Days

udostępnij

W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone będą działania pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz wspierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROADPOL Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzone pod hasłem: „Żyj i ratuj życie”.

Każdego dnia na drogach w Europie ginie średnio 85 osób. Bazując na Wizji Zero, przedsięwzięcie to chociaż jeden dzień w roku chce tę liczbę zredukować do zera.

Każdy z nas zmniejszyć ilość zagrożeń w ruchu drogowym i zwiększyć własne bezpieczeństwo, niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, motocyklem, rowerem, hulajnogą elektryczną, czy też jako pieszy.

Promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym wspiera firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED, rozmieszczonych na terenie całego kraju, spotu reklamującego akcję.