Rozbudowa ul. Klonowej w Koczargach Starych

udostępnij

Przystępujemy do rozbudowy ul. Klonowej w Koczargach Starych na odcinku od ul. Trakt Królewski do ul. Akacjowej.  Od poniedziałku 28.03.2022 zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zatwierdzona przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zmiany te spowodują utrudnienia w komunikacji.

Rozbudowywany odcinek ulicy Klonowej zostanie zamknięty dla ruchu i będzie dostępny tylko dla mieszkańców tej ulicy. Autobusy komunikacji publicznej i autobusy szkolne nie będą jeździły ul. Klonową, tylko wyznaczonym objazdem.
Autobusy linii 729 jadące z Warszawy w kierunku Borzęcina, pojadą prosto ulicą Warszawską, do ulicy Wspólnej w Wojcieszynie, skąd skręcą w ul. Trakt Królewski i pojadą dalej starą trasą. Jadąc w kierunku powrotnym, do Warszawy autobusy również nie będą jeździły ul. Klonową i ul. Szkolną. Tym samym dla linii 729 nie będą funkcjonowały przystanki Wojcieszyn-Górki 01, 02, Wrzosowa 01,02, Koczargi Stare 01,02 oraz Zielonki-Wieś 03.

Planujemy przebudowę dalszej części tej arterii, czyli remont ul. Trakt Królewski od ul. Klonowej do ul. Spacerowej.  Etap projektowania tego odcinka ulicy jest już bliski ukończenia. Trwają procedury związane z wydaniem zezwoleń na realizacje inwestycji przez Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Będziemy ubiegać się o przyznanie dofinansowania dla tego przedsięwzięcia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.  

W imieniu Wykonawcy robót zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie ostrożności, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Rozbudowa ulicy Klonowej poprawi komfort i bezpieczeństwo nas wszystkich.