Spektakl taneczny w wykonaniu Teatru Tańca Passio w Domu Kultury Stare Babice

udostępnij
Zapraszamy na spektakl taneczny w wykonaniu Teatru Tańca Passio i choreografii Bartosza Anczykowskiego organizowany przez Dom Kultury Stare Babice.
 
Zespół tworzą dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zajęć tanecznych Szkoły Tańca i Baletu „Piruecik”.
  • MIEJSCE: Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice
  • TERMIN: sobota 12 czerwca 2021 r.
  • GODZINA: 19:00
Wydarzenie jest płatne. Cena biletu: 35 zł
Bilety na spektakl dostępne są online na https://iframe124.biletyna.pl/ lub w kasie Domu Kultury Stare Babice.
Artyści zaprezentują fragmenty ze spektakli: „Trzy Światy” (Spirit, Thriller, Fado), „Droga”, jak również kilka innych miniatur tanecznych. W spektaklu „Trzy Światy” Spirit jest miniaturą taneczną utrzymaną w tajemniczym nastroju, który potęguje muzyka w wykonaniu mistrzów tego gatunku – Dead Can Dance. Tajemnicza muzyka, pełna mistycznych akcentów, momentami uduchowiona i groźna, stała się dla choreografa inspiracją. Bartosz Anczykowski pragnie na chwilę oderwać widza od rzeczywistości, zahipnotyzować go i przenieść w świat pełen tajemniczości, pozwalając zagłębić się w swoją duszę. Thriller to choreografia Bartosza Anczykowskiego stworzona dla młodzieżowej grupy modern-jazz. Groza, mrok i tajemniczość przełamane nutą groteski w formie taneczno-teatralnej. Twórcy zależało na ukazaniu emocji i dojrzałości scenicznej swoich młodych artystów. Fado w wolnym tłumaczeniu oznacza los, przeznaczenie, fatum. Jest jednym z symboli Portugalii; to muzyka płynąca prosto z duszy, wyrażająca żal, smutek, tęsknotę i samotność. Mistrz fado to ten, kto te uczucia zdoła wzbudzić u słuchaczy.
Fado jest etiudą taneczną ukazującą szczególną kombinację emocji: nostalgię i melancholię, rozdarcie i bliskość, miłość i pożądanie, tęsknotę za przeszłością. Dla twórcy i wykonawców jest balsamem dla duszy. Śpiew uświęca, taniec dodaje mocy, jest wewnętrznym rytuałem. Fado nie da się opisać, fado trzeba przeżyć. Spektakl “Droga” jest już trzecią premierą zespołu. W swoim życiu każdy z nas ku czemuś zmierza. Czasami wybieramy wyjątkowo kręte ścieżki, czasami jest to punkt na mapie, czasami zaś coś ukrytego głęboko w nas samych. Dla niektórych liczy się jedynie ostateczny cel, inni rozkoszują się samą wędrówką, która kształtuje ich charaktery i pogląd na świat. Ziemia, powietrze, woda i ogień, to cztery żywioły, które towarzyszą drodze w spektaklu tanecznym Bartosza Anczykowskiego.
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 28 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność tylko kartą. Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00. W trosce o bezpieczeństwo widzów oraz w związku z aktualnie obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi organizacji wydarzeń kulturalnych obowiązuje zajętość maksymalnie 50% miejsc w Sali Widowiskowej. Widzowie będą zajmować co drugie miejsce. Spektakl zostanie zrealizowany zgodnie z Regulaminem funkcjonowania Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dostępnym na naszej stronie internetowej.
Obowiązuje:
• dezynfekcja dłoni przy wejściu
• obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki
• zachowanie 1,5 m odległości od innych osób
Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość.
 
więcej informacji: https://fb.me/e/21JOK49NC