Starosta Warszawski Zachodni zaprasza do wzięcia udziału w konkursie Ośmiu Wspaniałych organizowanym przez Fundację „Świat na Tak”

udostępnij

Poznajmy najlepszych wolontariuszy!                                   

 Rozpoczyna się XXIX edycja Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” 2023.

Konkurs promuje młodych ludzi, którzy bezinteresownie organizują pomoc potrzebującym oraz przyłączają się do innych akcji i wydarzeń charytatywnych zachęcając do aktywnego udziału w nich także swoich rówieśników i kolegów ze szkoły.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego, zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz młodzieży zaangażowanych w indywidualny wolontariat w ramach świetlic środowiskowych, młodzieżowych domów kultury i innych miejsc.

Zapraszamy do przedstawiania w konkursie młodzież, która jest wrażliwa na czyjeś cierpienie, niedołężność, niepełnosprawność oraz ubóstwo. Powiedzmy o nich całemu światu! Zasługują na to!

Kandydatów zgłaszać mogą rodzice, opiekunowie prawni, nauczyciele, opiekunowie wolontariatu oraz przedstawiciele społeczności lokalnych.

Kandydatów można zgłaszać do 28 lutego 2023 r.

Powołane w Powiecie Warszawskim Zachodnim Jury wyłania w drodze eliminacji ośmiu wolontariuszy- laureatów uhonorowanych na poziomie lokalnym. Wskazany przez Jury jeden z laureatów reprezentuje Powiat w eliminacjach ogólnopolskich, podczas których dokonywany jest wybór Ośmiu Wspaniałych Polski. Konkurs zakończy się w czerwcu 2023 r. uroczystą galą.

Na Finał XXIX edycji Samorządowego Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Ostródzie w dniach 2-4 czerwca 2023 r. zaprasza Starosta Ostródzki Pan Andrzej Wiczkowski.  Będzie to radosne święto wolontariuszy z całego kraju. Poznamy Wspaniałą Ósemkę Polski!

Regulamin i harmonogram konkursu dostępne są na stronie: http://swiatnatak.pl/edycja-konkursu-2023/

Formularz zgłoszeniowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych zamieszkałych na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego dostępny jest w załączniku do niniejszej informacji.

Chętni do wzięcia udziału w konkursie mogą składać dokumenty zgłoszeniowe osobiście, pocztą tradycyjną lub za pomocą e-PUAP do:

Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego

  1. Poznańska 129/133
    05-850 Ożarów Mazowiecki 

 

Godziny pracy Starostwa:

  • poniedziałek –  9:00 – 17:00
  • wtorek-piątek – 8:00 – 16:00

Adres elektronicznej skrzynki podawczej na e-PUAP to /v77p4brq4i/skrytka

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Oświaty pod numerem telefonu
22 733 72 43.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY