Strażacy z OSP Borzęcin Duży nagrodzeni za bohaterstwo

udostępnij

Za bohaterski czyn, trzem druhom z OSP Borzęcin Duży, którzy podczas wypoczynku na plaży uratowali dwójkę małych dzieci, porwanych przez nurt rzeki  przyznany został tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca. Jesteśmy dumni, że mamy takich fantastycznych młodych strażaków.

26 sierpnia,  w urzędzie marszałkowskim druhowie Hubert Owczarek, Paweł Górski i Bartosz Żółtowski z OSP Borzęcin Duży odebrali z rąk członka zarządu województwa mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej tytuły strażaka miesiąca oraz nagrody pieniężne.

Strażacy z OSP Borzęcin Duży zawsze na służbie

Podczas sobotniego popołudnia 13 czerwca 2020r.  strażacy, którym został przyznany tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca wypoczywali na plaży nad Wkrą w Kosewie. Gdy dwójka małych dzieci została porwana przez nurt rzeki, nie wahali się ani chwili. Natychmiast ruszyli z pomocą dzięki czemu udało się bezpiecznie wydostać z wody topiące się dzieci.

– Druhowie są stale w gotowości. Nie bagatelizują żadnego wezwania. Ruszając na akcję, nie myślą o sobie, a o tym, jak pomóc innym. Wiem, że Wasze oddanie i odwaga, często przez ludzką nieuwagę czy lekkomyślność, są niejednokrotnie wystawiane na ciężką próbę. Tym bardziej dziękuję, za Waszą niezwykła służbę – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Zdjęcia Michał Słaby