„SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ, NIE HEJTUJĘ”

udostępnij
Prezentujemy film w ramach kampanii społecznej pn. „Szanuję, akceptuję, nie hejtuję”, która jest wspólną inicjatywą Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Głównym celem jest pokazanie młodym ludziom jak radzić sobie z hejtem i gdzie szukać pomocy. Trzeba zdecydowanie przeciwstawić się takim zachowaniom. Z drugiej strony ostrzegamy, że stosowanie przemocy w Internecie wiąże się z odpowiedzialnością karną.
W dalszym ciągu niewielki procent osób przyznaje się do tego, że doświadcza hejtu. Najczęstszymi powodami dostawania hejterskich komentarzy jest wygląd i przynależność narodowa. Są też świadkowie hejtu, którzy milczą. Ich brak reakcji wspiera hejterów.
Doświadczenie hejtu może być tragiczne w skutkach, szczególnie wśród młodzieży. Bezradność, złość, smutek, przygnębienie to emocje, z którymi mierzy się ofiara hejtera. Warto uświadamiać młodych ludzi, że nie muszą sami radzić sobie z problemami. Są osoby dorosłe, które mogą i chcą im pomóc.
tekst: asp. Marta Dymek/PWZ